Hobbiként belekezdenék a fényképezésbe.80. 000 Ft-ig melyik fényképezőgép lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Többet nem szánnék rá, hisz ez lenne az első kamerám.

2015. aug. 25. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz fotózni? Kell a nagy zoom?

Videóznál is? Később több objektív kéne?

[link]

[link]

2015. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tájat szeretnék fotózni, igen, kéne a nagy zoom.

Nem videóznék.:)

Szerintem a második lenne a második lenne a nekem megfelelő kamera, nem?

2015. aug. 25. 20:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, megh.ülyült a tablet.
2015. aug. 25. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:
De az, mert azzal jobban meglehet tanulni.
2015. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A második (az L840) szerintem nem túl ideális, mert egy teljesen automata gép, így max csak a kompozíciót lehet vele gyakorolni.


Olyat keress, ami rendelkezik teljes manuális beállítási lehetőségekkel, azokkal lehet tanulni is.

Pl. tudnám ajánlani a Panasonic Lumix DMC-FZ72-t, remek kis gép és pont 80e. Ez még rendelkezik vakusaruval is, ami még később jól jöhet - ha esetleg nem csak tájat fotóznál.

2015. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na jó, most akkor melyik a jobb fényképezőgép? :D
2015. aug. 25. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:

A Nikonhoz képest egyértelműen a Panasonic!

Szerintem ilyen árkategóriában és tudásban az egyik legjobb választás.


Persze akkor, ha nem nézzük azt, hogy ennyiért használtan milyen belépő tükrösök vannak. Csak hát ahhoz az objektívek stb...

Kezdetnek ez tökéletes lesz. Ha kitapasztalod és megtanulod rajta a beállításokat (=manuálisan beállítani és annak az összefüggését) akkor majd eltudod dönteni, hogy szükséged lesz-e a váltásra. :)

2015. aug. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Na jó, most akkor melyik a jobb fényképezőgép? :D"


Ilyen sajnos nem létezik. A legtöbb kategóriában legalább 2-3 gép van, ami tudásában, képminőségében annyira közel áll egymáshoz, hogy nem lehet azt mondani x-et vedd az a tökéletes legjobb, az összes többi rossz választás (persze fanboyok mindig vannak akik szerint mindig mindenhol egyetlen márka van amit választani érdemes, de ha nem tartozol közéjük, akkor ez tárgytalan).


A DSLR-eknél abból a szempontból nagyon fontos a gyártó, hogy rendszert választasz, tehát nem csak a jelenleg megvásárolt váz a fontos, hanem az is, hogy később milyen objektíveket, vakukat, etc. tudsz venni hozzá, ott én is a canon/nikon gépekből választanék minőségük, elterjedtségük miatt.


Bridge/compakt kategóriában viszont kevésbé játszik ez a rendszer szemlélet, kevés a kiegészítő is, később gond nélkül válthatsz másik márkára, és innentől nem vagyok benne biztos, hogy itt valóban a Nikon a legjobb választás.


Az említett Pana gép valóban nem rossz, akad még másik jó is a kategóriában, de azt, hogy szerinted melyiknek van a legjobb képe, hogy szerinted melyikben van a számodra fontos funkcionalitás, az sajnos nem fog menni másként, mint elkezdesz a neten fotókat nézegetni.

2015. aug. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mennyire akarsz komolyan "belekezdeni a fényképezésbe"? csak kattintgatni akarsz mindenfélét, vagy jobban beleásnád magad, tanulnál és minél jobb képeket szeretnél csinálni?


ha nem csak kattogtatni akarsz, hanem tényleg komolyabban bele akarod magad ásni, akkor szerintem jobban jársz egy használt tükrös, vagy MILC géppel és egy alap objektívvel. erre később áldoznod kell és biztos nem lesz magában olyan univerzálisan használható, mint a nagy zoomos kompaktok. viszont arra jó, hogy beletanulj, megismerd a fotózást és közben megismerd azt is, hogy neked az a gép miért nem felel meg és aztán már tapasztalatok alapján tudd lecserélni akár egyes alkatrészeit, akár az egész szettet egy olyanra, ami jobban megfelel.


igaz, hogy egy márkával együtt egy rendszert is választasz, de amíg csak egy géped és pár objektíved van, addig azért nem olyan őrült nagy probléma ezt a rendszert kompletten lecserélni egy másik rendszerre. szerintem sokkal inkább meghatározó, hogy az első géped menüje, kezelése, ergonómiája kialakít szokásokat, amitől aztán esetleg nehéz lehet elszakadni - de ez is egyén függő


ha megspórolnád a tanulási folyamatot, mert úgysem akarod nagyon beleásni magad a gép használatában, nem akarsz hozzá kiegészítőket, tartozékokat vásárolni, csak legyen egy mindenre jó géped, akkor meg vedd, amit tanácsolnak.

2015. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat, így elolvasva ezeket mindenképp a panasonic-ot fogom megvenni!:)

Amúgy csak kattintgatnék, de ha annyira megtetszene, akkor később talán még bele is mélyednék a témába.

2015. aug. 26. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!