Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kaptam egy IP kamerát, de nem...

FSA84 kérdése:

Kaptam egy IP kamerát, de nem tudom működésre bírni. Neve: CCTV.HD SYX MODEL: IPC-088-IP (200W) CCD Video Camera Nem kaptam hozzá szoftvert! A hardveren összesen két darab lengőaljzat van, egy a tápnak, másik ethernet aljzat. (nem wifi-s)?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 18:28
 1/4 Vortrex ***** válasza:

Célszerű lenyomva tartani a reset gombját, hogy alaphelyzetbe álljon, aztán a routerből a dhcp kiosztás alapján megnézni, milyen ip címet kapott, és arról böngészőből elérni. Ha nem kap ip-t, mert mondjuk fix ip címes, akkor azt rá szokták írni valahova az oldalára. Olyankor célszerű a router alhálózati címét a kamera szintjére emelni, és utána lehet számítógépről próbálkozni.

Ha Onvif kompatibilis, akkor "ONVIF Device Manager"-rel érdemes megpróbálni elérni, vagy ha nem jött be, akkor egy valamilyen CMS Client még behozhatja a képét

2022. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Szeretném megkérdezni, hogy közvetlenül hálózati kártyára dughatom-e a kamerát?
2022. dec. 7. 19:26
 3/4 Vortrex ***** válasza:

Igen, de akkor a windowson belül az adapterbeállításoknál a hálókártya ipv4 címét statikusra kell állítani, a kameráéval megegyező alhálózati címre.

Tehát valami 192.168.X.101 szerű ip cím lesz, ahol az X-nek egyeznie kell a kamerára írtal. Sajnos elég sok háttérismeretet igényelnek ezek a vackok, nem tudom mennyire érthető, amit írok.

2022. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vortrex ***** válasza:
Inkább így írom, a beállított ipv4 cím valami 192.168.X.Y, ahol az X-nek egyeznie kell a kameráéval, az Y-nak meg különböznie, és akkor böngészőből talan be tudja hozni a webes interfacet
2022. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!