Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR fényképezőgéppel...

Milyen DSLR fényképezőgéppel lépjek a következő szintre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ☺️

Hobbifotós vagyok, tavaly kezdtem el "rendes géppel" bíbelődni, a mostani (egyben legelső) gépem egy Nikon D3300, kezdő obival (18-55). Sajnos eljutottam oda hogy elértem a gépem korlátait és szeretnék komolyabb szintre lépni.

Olyan 200-300 ezer forintban gondolkodom első körben (a D3300 az 100 ezer volt).

Amit első körben szeretnék, hogy az új gép tudja amit a mostani nem, azok az alábbiak:

-nagyobb zoom távolság/nagyítás: a mostani eléggé limitáltan tud zoomolni, nagyítani, jó lenne ennek minimum a duplája, mind távolabbi dolgok fotózásához, mind apróbb dolgok (pl. bogarak, virágok) fotózásához

-sötétben fotózás: nem akarok tű éles képeket, de nem lenne rossz ha ehy mélygarázsban vagy alkonyat után még tudnék olyan képet csinálni amin látni is mi szerepel

-szűrő nap ellen: rengeteg fotóm tönkreteszi a napsütés, főleg most hogy alacsonyan jár, gondolom a profiknak nem kell részleteznem milyen az amikor szembe süt az objektívvel (azon túl hogy nem is szabadna napra nézve fotózni), és az egész kép homályos, színtelen, foltos lesz

Jelenleg ez a három fő szempont amin mindenképpen javítani akarok, ezen felül nyilván nem baj ha még egy kicsit nő a mostanihoz képest a fotók minősége, színezete, élessége.

Mint mondtam 200, nagyon maximum 300 ezer körül gondolkodok, de jobb lenne 200 körül tartani, ennyiből van olyan DSLR (akár nem a legújabb modell is jó) ami hellyel-közel kielégítheti az igényeimet?

Köszönöm előre is és szép estét! ☺️



2022. dec. 8. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
D7000-es széria. Mondjuk ameddig azt gondolod, hogy a zoom és a képélesség a vázon múlik, addig nem gondolom, hogy szintet kéne lépned.
2022. dec. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
100%
Ahogy az első is utalt rá: előbb legyenek meg a fotózás abszolút alapjai, utána érdemes lépni bármerre is. Első körben pl érdemes megismerkedni azzal, hogy mi is az az objektív, milyen tulajdonságai vannak - pl. gyújtótávolság - és azok mit is jelentenek, mit fognak befolyásolni.
2022. dec. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem a váz korlátoz téged, hanem az objektív.


Nagyobb nagyítás: nagyobb gyujtótávú objektívet keress, a 18-55 helyett legalább 200 legyen a legnagyobb gyujtótáv.


Sötétben fotózás:

Fény nélkül nem lehet fotózni. Gyenge fényviszonyoknál hosszú záridő és állvány vagy nagyobb fényerejű objektív kell.


Nap: napellenzőt használd, különböző szűrők a mostani objektívedre is kaphatók.

2022. dec. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"-nagyobb zoom távolság/nagyítás"

Objektív-függő, semmi köze a vázhoz.


"-sötétben fotózás"

Mint a szakma nevében is szerepel, FÉNYképezés. Fény nélkül nem lesz éles a képed milliós vázzal sem. Sötétben vagy vakuzol, vagy állványt használsz. Nem lesz jobb drágább vázzal sem.


"-szűrő nap ellen:"

Ez WTF. Szűrő nap ellen? Részletezd már kérlek, a kedvemért. Az egy dolog, hogy a legszebb fotóim direkt nappal szemben készültek, csak tudni kell hogy mit csinál az ember. De milyen szűrőre gondolsz? Miért nem fordítasz hátat a napnak, ha ennyire zavar? Tehetsz te bármilyen szűrőt az objektíved elé, a napot kizárólag az objektívsapka fogja kiszűrni. De itt sem értem, mit remélsz egy másik váztól.


Ahogy már előttem is írták, amíg ennyire nem vagy tisztában az alapokkal, addig nem másik vázon kéne hogy az eszed járjon hanem a tanuláson és a gyakorláson. Az általad felsorolt problémák nem a váz problémái hanem a felhasználóéi.

2022. dec. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem gépet kéne fejlesztened, hanem a tudásodat. Legalább a használati útmutatót érdemes lenne elolvasnod, de a fotózd alapismereteit egy kicsit jobban leíró könyv sem ártana.


A gép egyáltalán nem zoomol, azt a cserélhető objektív csinálja, ami pont azért cserélhető, hogy a géptől függetlenül tudd cserélni. Viszont te a mostani objektívedről semmit nem írtál, csak a gépről.


A sötétben fényképezést is nagyban befolyásolja az objektív, különösen annak fényereje.


A nappal szemben fényképezés meg inkább fotóemeleti kérdés, nem technikai.

2022. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Napellenzőre lesz szükséged.

Az adott objektívre illőt vegyél.


18-55 mm-s objektívvel, kicsit zoomolva szép fotókat fogsz tudni készíteni a virágokról.

70-200 vagy 70-300 mm-s objektív alkalmas távolabbi dolgok fotózására, főleg természetre.


Alkonyatnál a naplemente adja a fényt. Tartsd az objektívet és a vázat is a kezeddel, és akkor nem lesz homályos, vagyis bemozdult.

2022. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Elég csak egy obit venni. Nem is fér több bele a keretbe.

18-105-ös elég lesz következő lépésnek. Elég hosszú már a 105mm és annyira nem rossz a rajzolata sem. Használtam utazózoomnak 2 évig egyet. Meg voltam vele elégedve.

A sötétben fotózáshoz is elég egy olyan váz ami neked van, csak tudni kell jól beállíteni, meg egy állvány+távkioldó nem ártana. Ha nem megy a gépnek a fókuszálás, akkor csináld manuálisan.

A szűrést úgy hívják: árnyékolás. Nincs semmi baj az ellenfényes képekkel, sőt nagyon jókat lehet szórakozni a fénnyel. A napot takard ki a képből és nem fog becsillanni.

Az árnyékolás az sötétben készült képeknél is nagyon fontos! Minden felesleges fényt ki kell takaríni hogy ne legyen benne a képben.

2022. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Milyen szintet akarsz te lépni, milyen korlátokat értél el????? Az írásodból látszik, hogy egyáltalán nem értesz hozzá! Javaslom hogy előbb fejleszd magad, mert amíg ennyire nem vagy képben, addig egy újabb vázzal sem fogsz jobb képeket készíteni. Ennyi pénzből amúgysem tudnál sokkal jobb vázat venni

Inkább objektíveket nézz.

2022. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Sötétben fotózás csak Asztrofotózásra értelmezhető :)
2022. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
A fotózás következő szintje, hogy veszel egy 85/1.8 vagy 100/2.8 objektívet és egy könyvet a fotózás alapjairól.
2022. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!