Bridge géphez lehet venni előtétlencsét? Van valami ilyen plusz megoldás?

Figyelt kérdés

Totál laikusként nem igazán értem, mi az a szűrőmenet. Amibe bekattintom a lencsevédőt, az nem az, ugye? Vettem egy bridge gépet (sony cyber shot dsc-hx300), és amúgy rendben van, csak böngészgetés közben láttam, hogy akár 4-5000 ft-ért is árulnak ilyeneket használtan (pl: [link]

Gondoltam ennyiért még akkor is megérné megpróbálni, ha nem tudom illeszteni, csak odatartani, vagy valami házi megoldással, vastag gumiszeleppel rácsatlakoztatni a beépített objektívre. A tapasztaltabbakat kérdezném a csatkakoztatási lehetőség miatt, illetve az ilyen házi megoldásokra is, hogy van-e rá lehetőség, utóbbira meg hogy van-e értelme, vagy csak bohóckodás lenne.


2022. dec. 27. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szűrőmenet az objektív elején van, abba patintod bele a lencsevédőt. Hogy 55-ös vagy 58-as, azt majd megméred. Ebbe lehet beletekerni a szűrőket és/vagy az előtétlencséket.

A probléma az, hogy a gépeden az objektív egy egészében megtervezett eszköz, egy utólag rátett lencse megváltoztatja az optikai jellemzőket, akár durván is. És sohasem a jó irányba. Realitása a nagylátoszügű előtéteknek van, az ilyen telekonverter 100%-ban pénzkidobás (majd meglátod).

2022. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

55 milliméteres szűrőket tudsz rátekerni a gépedre: [link] Ha más átmérőjű szűrőt veszel, kell egy átalakító (step-up vagy step-down ring). Ha kisebbet veszel az 55 milliméternél, akkor viszont könnyen lehet, h beletakar majd a képbe. Legjobb, ha kifejezetten ekkora szűrőket veszel hozzá.

A hirdetésben egy 58-as menetű cucc van, ergo nem tudod átalakító nélkül rátekerni a kamerádra, de szerintem nincsen szükséged erre az eszközre.

2022. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kérdés, mit, mennyit ront a minőségen. Ha mondjuk olyan témát akarok fotózni, amit csak digitális zoommal érnék el, akkor gondolom nem kizárt, hogy a végeredmény jobb lesz, nem? Ha jól értelmezem, nyilván kevesebb fényt is enged így át az egész, ergo ez is rontja a képminőséget, szóval gondolom ha egyáltalán szóbajönne, akkor is szép, derült időben, tökéletes körülmények között, ugye?
2022. dec. 28. 00:51
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, neked is köszönöm a választ. Azt meg tudnátok mondani, mi történne, ha akár egy 1,4-es, akár egy 2-es lencsét rátekernék? Kb mi lenne az, ami történne? Homályosabb lenne a kép?
2022. dec. 28. 00:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Soligor 2x tele előtét (ugyanez a kategória) és jelentősen rontja az élességet.

Tehát ez a valamit valamiért. Olcsó lencsének híg a leve.

Igaz van egy Soligor halszemlencsém is és az már sokkal jobb.

Sőt azzal meg vagyok elégedve ahhoz képest, hogy 5000HUF-ba került.

2022. dec. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Eleve egy hartalmas zoommal rendelkező gépet vettél. Talán már észrevetted, milyen "kiváló" képminőséggel, hiába próbáltak itt lebeszélni sokan előtte. Most még rátennél egy lápattal az előtétlencsével.
2022. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy nem beszéltek le róla. A madárfigyelő csoportban, amiben vagyok, konkrétan rákérdeztek, hogy na, beszereztem végre egy komoly gépet, és milyet. A gép tökéletes ahhoz a pénzhez képest, amit rá tudtam költeni. Nyilván nem tükörreflexes szint, van limitációja, de nem millióim voltak rá, hanem párezrem. Az alábbi képeket lőttem vele pl, az elsőt elég rossz fényviszonyok közt tegnap. Aki ezekre azt mondja, hogy nem volt jó vétel a gép negyvenezer forintért...


[link]

[link]

[link]

[link]


És ugye ezek max zoomosak, közeliek, emiatt látszik egy pici életlenség, ha kisebb a téma a képhez képest, kb amatőr szemmel tökéletes, a közeli barátcinege képen (fekete fejű), még a lenyugvó nap is látszik a a fák mögött a madár szemében (tehát még a fényviszonyok sem voltak az igaziak). Óriási előrelépés volt a korábbi kompakt gépemhez képest.


Most sem az a kérdésem, hogy egy 8 milliós teleobjektív szintet tudok-e hozni egy ilyen kiegészítővel. Inkább az a kérdés, hogyha mondjuk a digitális zoomot kellene használnom valamihez, akkor annál azért értelmezhetően jobb, tisztább képet kapnék-e egy ilyen eszköz rácsatlakoztatásával. Érzem, hogy nagyon profi vagy, és ennek megfelelően profi válaszokat adsz, csak más viszonylatokban gondolkodunk. De ha ilyen viszonylatban is azt mondod, hogy nem éri meg, nem lesz jobb, ha mondjuk az 50X oprikai zoomot ezzel tuningolom 100X-ra, mintha az 50-et ugyanígy 100-ra a gép digitális zoomjával tenném, akkor elhiszem, és nem fogom megvenni. Csak biztosra akarok menni, hogy igyanabban a távlatban gondolkodunk, mert a gépnél nem így történt.

2022. dec. 28. 08:50
 8/14 A kérdező kommentje:
(most látom a képeknél, már ha érdekelnek, a "load full resolution" gombra mindenképp kattints rá, anélkül egy butított, homályosat tölt be)
2022. dec. 28. 08:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha kipróbálod. Én arra tippelek, h csak a közepe lesz éles a képnek, a szélei meg elmosottak.

A madarak nagyon szépek aranyosak a képeiden. Csak így tovább! 💓 🐦

2022. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ebből a négyből a második képet látom élesnek, a többit nem. Lehet, hogy utána kell járni annak, hogy ezek miért nem élesek, és akkor esetleg jobbak lesznek az eredmények.

Bocs, a fogalmazásod az a reménytelenség fogalmazása, ez a picit életlen, meg tökéletes ahhoz a pénzhez képest, meg ilyenek. Ez, meg ne haragudj még jobban, senkit nem érdekel. Az eredmény számít. Raktad volna fel ezeket a képeket 15 éve az Index fotós fórumaira, jelentősen kulturálatlanabb, bár sommásabb fogalmazásokban kaptad volna az áldást.

A konverterrel kapcsolatban hiába érdeklődsz nyilván pont senki sincs, aki pont ezt a gépet pont ezzel a telekonverterrel pont használta volna, és pont konverter nélküli megoldásokkal pont össze is hasonlította volna. Én sem ismerem ezt a kombót, én annyiban egészíteném ki a szóló(k) véleményét, hogy a fényképezőgépgyártó által az adott géphez gyártott tele előtét az lehet, hogy elfogadható eredményt ad. Ha van olyan. 20 éve a Canon egyik gépéhez volt, például, drága volt, nehézkes, kályhacsőre kellett csavarni.


És még egy kéretlen jó tanács, ezek az odatartani, gumiszelep, gumicső, satöbbi megoldások ezek optikailag igen gyenge megoldást adnak, akkor már tanácsosabb egy optikai építőkészletet venni, és azzal megismerni a fizika alapjait.

2022. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!