Bridge géphez lehet venni előtétlencsét? Van valami ilyen plusz megoldás?

Figyelt kérdés

Totál laikusként nem igazán értem, mi az a szűrőmenet. Amibe bekattintom a lencsevédőt, az nem az, ugye? Vettem egy bridge gépet (sony cyber shot dsc-hx300), és amúgy rendben van, csak böngészgetés közben láttam, hogy akár 4-5000 ft-ért is árulnak ilyeneket használtan (pl: [link]

Gondoltam ennyiért még akkor is megérné megpróbálni, ha nem tudom illeszteni, csak odatartani, vagy valami házi megoldással, vastag gumiszeleppel rácsatlakoztatni a beépített objektívre. A tapasztaltabbakat kérdezném a csatkakoztatási lehetőség miatt, illetve az ilyen házi megoldásokra is, hogy van-e rá lehetőség, utóbbira meg hogy van-e értelme, vagy csak bohóckodás lenne.


2022. dec. 27. 23:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9, köszi! Igazából ez annyira nem zavarna.


10: bocs, annak, ait írsz a második bekezdésben, az égvilágon semmi értelme, még azon túl se, hogy senki nem kért kioktatást, vagy hogy elmagyarázd, hogy mennyire vagyok reménytelen. Komolyan azt gondolod, hogy csak a tökéletességet lehet élvezni? Nem teniszezhetsz, ha nem vagy Roger Federer, vagy ha gyengébb ütőre futja? Nem írhatsz, ha nem vagy legalább Tóth Árpád szinjén? Nem focizhatsz, ha nem vagy Messi? Nem fotózhatsz, és élvezheted, ha nem 12 milliót tartasz a kezedben, hanem 40 ezret? Nem élhetsz gyönyörű életet egy kétszobás lakásban egy kacsalábón forgó kastéllyal szemben? REMÉNYTELENSÉG FOGALMAZÁSA? Ne röhögtess, kérlek, ezzel a gondolatenettel kb a világ minden emberébe belekötöttél/lenézted. Ja, nincs pénzem komoly DSLR gépre egy komoly teleobjektívvel. Ha az égből hullana ingyen, azt kérnék, de nem így működik. Ergo igenis azt kell néznem, hogy azért a pénzért, amit kiadok, SZÁMOMRA elegendő-e a minőség. És bőőőőven az. Az csak az eredmény számít mondaton egyenesen felröhögtem. Ja, ha ebből akarnék megélni, akkor kb igaz is lenne. Nem is kioktatás miatt jöttem fel, hanem egy konkrét kérdésem volt. A következő két bekezdésben foglalkozol vele, azt köszönöm is. Mivel laikus vagyok a témában, NEM TUDHATOM, hogy nem lehet-e valami általános következtetést levonni a témában a pontos gép/konverter használata nélkül. Voltak válaszok, amelyek azért próbálkoztak ezzel.


Az utolsó bekezdést is köszi, azt eleve elvetettem, mikor elmagyarázták, hogy be lehet csatlakoztatni a gépembe 55 mm-es konvertert. :)

2022. dec. 28. 21:07
 12/14 anonim ***** válasza:
Ne nyígjál már. A négy képből három semmire nem jó. Ez ilyen egyszerű. Ha a második kép a kivétel, és a homályosság lesz az átlagos eredmény, akkor 2 nap múlva elrakod a gépet,de ha vérmesebb vagy, baltával szétcsapod.
2022. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem élhetsz gyönyörű életet egy kétszobás lakásban egy kacsalábón forgó kastéllyal szemben?"

Dehogynem, kivéve, ha pont a kacsalábon forgás az egyetlen, amire vágysz.


Nem kell 12 millió, elég egy 400/5,6 használtan, az 250 eFt, meg egy váz, mondjuk egy 7D használtan, az egy százas.

2022. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Tehát idejössz kötözködni, kéretlen tanácsokat osztogatni, (miközben néha a kérdéssel is foglalkozol kisrészben, bár azt is sokszor a felsőbbrendűségérzeted fitogtatására használod elég lenéző stílusban, holott ez a GYAKORIKÉRDÉSEK.HU, nem egy profi fotós konferencia), és mikor erre reagálok, akkor ne nyígjak. Kérlek, többet ne válaszolj, ne reagálj a kérdésemre a morálisan elég erősen megkérdőjelzhető stílusoddal és válaszaiddal, korábbi kérdéseimért, és az az alatt hozott döntéseimért is lenézve engem, mikor már tényleg semmi köze ehhez a kérdéshez. Senkit nem érdekel. Ha EHHEZ A NYOMORULT KÉRDÉSHEZ van még hozzáfűznivalód normális stílusban, szívesen fogadom.
2022. dec. 28. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!