Jelenleg egy canon sx430is gépem van,és gondolkodok hogy kéne egy cserélhető objektives canonra váltani viszont nem igazán vagyok tisztában hogy a canon gépeinél az egyes nevek mit takarnak melyik kategoria mire valo,felvilágositana valaki?

Figyelt kérdés

Az egyes nevek alatt például azt értem hogy 2000d vagy m50,csak mondtam valamit.

Illetve főként természet fotozásra használom illetve makróra jelenleg.

Elöre is köszönöm a türelmes válaszokat!🙏(20F)



#fényképezés #Canon #természetfotózás #Cserélhetö objektives fényképező #Makró fotozás
2023. jan. 4. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú. Hát csak úgy hirtelen. A DSLR-ek (tükörreflexesek) már kifutóban vannak, a cserélhető objektíves kompaktokat fejleszti minden cég. Ha ragaszkodsz a Canon-hoz (én azért körbenéznék) ez a választék. Olvasgass teszteket.


[link]

2023. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha magad olvasol utána a dolgoknak.
2023. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A D betűs modellek a DSLR gépek, EF/EF-S bajonettes objektívek mennek rá. Általában minél kisebb a szám, annál profibb gép. Pl. a 2000D az egyik legolcsóbb DSLR.


Az M betűs MILC, EF-M objektívekkel használható.

Ezekből max. középkategóriás gépek voltak, pár éve már nem gyártják.


Az R betűs is MILC, RF/RF-S objektívekkel használható.


Ma már csak az R-es vázakat és RF objektíveket fejlesztik, a D és M család még kapható ki tudja meddig, de valószínűleg már nem lesz új.


A wikin van egy elég jól összeszedett táblázat:

[link]

2023. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát aki eddig időt szánt rám,sokat segitettek már most🙏

Viszont aki még szeretne ezután is hozzászolni azt is nagyon szivesen fogadom

2023. jan. 6. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!