Szerintetek egy Canon EOS M50-el érdemes belevágni a videózásba?

Figyelt kérdés

Eddig a fotózás szerelmese voltam, rengeteg időt töltöttem ezzel a hobbival. Most nagyon szeretnék pár videót is készíteni, mert vonz engem ez a téma. ( Főleg egyszerűbb autós, motoros klipp jellegű anyagokra gondolok).

Beruháznék egy gimballra, mikrofonra illetve 1-2 kiegészítőre, illetve eredetileg is tervben volt hogy kicsit bővítem az objektívparkom, mivel jelenleg a gyárin kívül csak egy nagyon régi retro portréobjektívet használok.

Mellé szoktam még használni RGB lámpákat is a helyszínen felállított állványokon. Ami a kérdésem lényege lenne: ez a gép mennyire alkalmas videók készítésére a fotózás mellett?

Néha tesztelgettem a cinematic módot, és bár a stabilizátor teljesen rendben van, az zoom-ot nem tudom szép lágyan állítani, egyszerűen minden esetben beleremeg. Ezen persze javíthat egy másik objektív használata, de nem tudom mennyit tudnék kihozni egy ilyen gépből ha kicsit felturbózom az említett kiegészítőkkel. Mit gondoltok erről?


2023. febr. 1. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak akkor érdemes belevágnod ha milliós kamerád van.

Próbálgasd, fejleszd magad, és ha örömödet leled benne, akkor csináld. Ne mi döntsük el helyetted.

2023. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire tudod az olcsó gépet kompenzálni tehetséggel
2023. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát... azzal alapvetően nincsen gond, régen telefonnal toltam és jól megtanultam használni a lightroomot, állványt, fényeket stb. Mindenki azt hitte hogy fényképezővel toltam.

A videózást illetően viszont csak akkor szeretnék pénzt fektetni (főleg a gimballba), ha el tudok érni érdemi változást. Mindenesetre megpróbálom, nem hiszem hogy van ezzel vesztenivalóm.

2023. febr. 3. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!