Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet Olympus digitális...

Csicsky kérdése:

Hogyan lehet Olympus digitális fényképezőgéppel készül ORF fájlkiterjesztésű képeket DNG formátumba konvertálni?

Figyelt kérdés

Olympus OM-D E-M1 Mark III digitális fényképezőgéppel készül ORF fájlkiterjesztésű, RAW nyers képformátumú képeket kellene DNG formátumba konvertálni a számítógépen telepített program segítségével. Az online megoldások nem felelnek meg, mert nagyobb mennyiségű képről lenne szó, és ehhez ezek túl lassúak (a képek max. felbontása 5184x3888).

Egy iMac számítógépről lenne szó, melyben a macOS High Sierra (v.10.13.6) operációs rendszer mellett telepítve van a Windows is. További adatok: processor: 2,8 GHz Intel Core i5, memória: 20 GB 1333 MHz DDR3, grafika: ATI Radeon HD 5750 1024 MB.

Ajánlana valaki ehhez megfelelő programot? Érdekelnének az ingyenes és a fizetős programok is.



2023. febr. 1. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

20 másodperc Google keresés után megtaláltam:

[link]

2023. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A klasszikus Adobe Photoshop és GIMP mellett ma leginkább az Adobe Lightroom, Phase One Capture One, RAW Therapee programokat szokás foto szerkesztésre, kidolgozásra használni. Ezek szerintem mind tudnak DNG konverziót is.
2023. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyesnél a jó válasz. Én is azt használom, mert az e-m1 rawját nem olvassa a PS-em. Az e-pl5 rawját simán megette. Pillanatok alatt dng-be konvertàl, amit már simán benyel a PS.
2023. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.

Az Adobe DNG Converter-rel sikerült megoldani a problémát.

2023. febr. 3. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!