Melyik teleobjektív legyen?

Figyelt kérdés
Canonhoz szeretnék egy nagyobb telét venni, használtan. Tamronnak és Sigmának is van 150-600 mm-s objektíve, ráadásul több változat is. Jelenleg egy 100-400-as canon telével fotózom, de ennek nagyon rossz a felbontása, hogyha nem közeli a téma, hanem mondjuk egy 50 100 méterre lévő fa egy domboldalon. Szóval kíváncsi lennék, hogy vajon melyik az a 150 600as obik közül, ami a legélesebb
2023. febr. 14. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#10 azért szigorúan ilyen tesztekre alapozni elég nagy hülyeség. Rengeteg, de tényleg rengeteg rohadt éles képet láttam vele 600mm-en.
2023. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

Szerintem hülyeségeket beszélni, az a hülyeség. A photozone.de (a régi neve) egy márkanév a tesztoldalak között már majdnem húsz éve.

Ki mondta, hogy képeket nem készítettek? Van ott elég ócska kép illusztrációnak.

2023. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12 akkor ajánlom peóbálj ki egyet. Nagyon jó objektív.
2023. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Így van, a megapixel számít csak, nem az optika minősége. Teljesen igazad van. Az okostelefonok 100 megapixellel, tuti részletgazdagabbat adnak, mint az én fos gépem.



Köszi a válaszokat, ha még valakinek van tapasztalata, véleménye, írjon nyugodtan. Csekkolom ezt a weboldalt és olvasok teszteket

2023. febr. 15. 20:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Én a DXOmark nevű oldalon szoktam összehasonlítani obikat, de sajnos az R6-al egyik lencse sincs tesztelve. Viszont elméletileg a G2, ami a legújabbnak tűnik, sem sokkal élesebb egy lencse, mint a régi 100 400-asom.
2023. febr. 15. 21:50
 16/17 anonim ***** válasza:
Aki azt se tudja, mi az ff képérzékelő és egy kutya neki a gagyi telók, az ceruzával örökítsen:DDD
2023. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

> "Így van, a megapixel számít csak, nem az optika minősége."


Ezt hogy sikerült levonni ebből a diskurzusból? A kettőnek együtt van jelentősége. Ha kicsik a pixelek, akkor arra tudni is kell rajzolni.

2023. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!