Olyan szemüveget keresek amivel messzire látok.?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szemüveges, nem rossz a szemem. Olyan szemüveget keresek amivel messzire látok (nem távcső) az lényegtelen ,hogy elektronikus vagy nem. Esetleg valaki ismer ilyet? Vagy látott már ilyet?

#szemüveg #nagyító #távolralátás #távolralátó #távolralátó szemüveg #nagyító szemüveg
2023. márc. 27. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Neked messzelátó kell
2023. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mégis milyen "messzire"? A többszáz millió km távolságra lévő bolygókat is látod.
2023. márc. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem infravörös kellene amivel falon keresztül is látok.
2023. márc. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Szemüvegszerű távcsövek vannak, meg talán VR-headsetet is össze lehet kapcsolni mini kamerával, de szerintem te valami sci-fi cuccra gondolsz... Ezekkel gondolom célszerű nem sokat mozgatni a fejed.
2023. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Szimpla lencsét a fizikaórán tanulhattad, lehet domború vagy homorú.

Ha domború lencsét használsz (+ dioptria) az közelebb hozza a fókuszt, de távolabbra homályosít.

Homorú lencse (-dioptria) egészséges szemű embernél elviszi a fókuszt a végtelenen túlra. Így sem látsz semmit, csak a nagy homályt.

Tehát ez nem jött össze.

Távcsöves optikát kell beépíteni a szemüvegbe, kettőt is, az jó lesz.

2023. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Talán legcélszerűbb az üveggömb szemüvegkeretben számodra, így a jövőbe is látnál:DDD
2023. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
80%
Én szemüveget csak akkor hordanék, ha orvos írja fel.
2023. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem,nem,nem azért kell szemüveg ,hogy ne csak egy helyre lássak hanem nagyobb térben lássak mint egy rendes szemüveggel.
2023. márc. 27. 15:15
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Márpedig vagy az egyik, vagy a másik. (#nagyító #távolralátás #távolralátó #távolralátó)

Ha jól értem, neked valami halszemoptika kéne szemüvegre, de ilyet nem találok.

2023. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor az okuláré fordítottját keresed.
2023. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!