Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 70-300 usm L vagy a sima usm...

70-300 usm L vagy a sima usm is II?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nagyon dillemázom a canon 70-300 L es objektívén

Használtan kb 270-300

A bár nem L es lencse

,viszont újabb modernebb 70-300 Is II, 250 ezer újban 2 év garival


Ti melyikre voksolnátok?

A régi L es lencse olyan sokkal tobbet tud hogy megéri akkor is használtan?


Valakinek van tapasztalata ezzel a két tìpussal?



#Canon 70-300 #Usm L
2023. máj. 25. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Az L-eset vedd. Élesebb, minőségibb.
2023. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az L-es az opticallimits tesztoldal szerint egy fél csillaggal jobb, mint ez a II variáció. Optikailag. A többi a kép szempontjából mellékes, míg működik a szerkezet. Hogy az L-es az esetleg tovább működik, azaz strapát jobban bírja, az egyrészt feltételezhető, másrészt kérdéses. :D Én egy L-est javíttattam nem olyan régen, és egy másiknál nem tudom eldönteni, javíttassam-e.

Az első 70-300-asom volt akkor, amikor az új dolog volt, azóta figyelem ezeket, ezek olyan se hús, se hal optikák, se igazi minőség, se igazi "amatőrre" szabott ár. Érdekes megállapítást olvastam egyszer valakitől, hogy: á, 200 és 300 mm között alig van különbség. :D Ez szerintem nem igaz, de tán nem véletlen, hogy nagy átfogású, jó minőségű (és itt semmi másra nem gondolok, csak a kép élességére, kontrasztjára, satöbbi) objektív ritkán van.

Ettől persze mindenki azt csinál, amit akar. Amikor én vettem, akkor az volt a szempont, hogy van IS, van 300 mm, míg a 70-200/4-es ezeket nem tudta produkálni. Aztán rájöttem, hogy 200 mm fölé tekert képeket az előválogatás során mind törlöm, mert a többihez képest a lágysága miatt életlennek tűnnek. :D Így tovaléptem az időközben megjelent 70-200/4 IS-re, ami szerintem még az 1,4-szerezővel is sokkal szebb képet ad, mint az első 70-300-as a végén (nyilván jóval több pénzért...). Csak azért részleteztem, hogy ezt alaposan körbe kell járni - bár egyik fórumon volt valaki, aki orrba-szájba cserélgette az objektíveket, az is egy megoldás. Olyan nem lesz, aki minden variációt egyszerre birtokolva készít összehasonlítható valóságos képeket.

2023. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá azt is, hogy - bár nem tudom mi a cél - de egy telét azért veszünk (magamból indulok ki, nekem az kell) hogy kitolva a végére lőjük vele a képeket, mivel arra vettem... Arra meg inkább egy fix kéne.


De azért nem mérvadó szerinted, hogy ami használtan is többe kerül mint az újonnan "modern" objektív (amin az áfa is rajta van, meg a kereskedő haszna pfff), akkor csak jobbnak kéne lennie? Főleg most hogy minden drágult.

2023. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megvannak a fikcnek a hátrányai, kezdő fotós nem viseli el, hogy valamiről lemaradjon. :D Én már nyugodtan lemondok azokról a képekről, amik a fikszbe nem férnek bele, úgyis van már háromszáz másik aznapi dátummal, azt se nézi végig senki. :D
2023. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát elsősorban értelemszerűen azért kell a 70-300 as obi mert ebben a tartományban mozgok

De én is olvastam hogy főleg a nem L es lencse eleggé lágy 300 mm felé kozeledve.

Akkor meg nem sokkal vagyok előrébb a 70-200 hoz képest ami kb minden tartományban éles.

Csak a 70-200 as obinál meg azert sìrnék mert hiányzik az a plusz 100 mm


Jó nagy matek ez az objektìv vásárlás

Tisztaban vagyok vele hogy az L es lencse jobb képminőség

A kérdésem arra irányult hogy jobb e annyival hogy megérje inkabb azt venni használtan


Mert ha csak fél csillag a különbség hát akkor felesleges ekkora felárat fizetnem

A sima usm is ii használtan 140-150

Azert van bőven 120-30 ezer felár az L es lencse javára

Kétszer annyiba kerül használt piacon

De kétszer nem jobb

Szóval majd valamit megalmodok

2023. máj. 26. 02:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban tehát az adott tesztoldalon, mert nem mindegy azért, hogy hol van a fél csillag, meg mennyiből van a fél csillag, az egyik az öt csillagból 3, az L-es meg 3 és fél csillagot kapott.
2023. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vilagos értem


Az mondjuk tok nagy probléma hogy nagy választék nincs

Ebben a 70-300 as kategóriában

Konkrétan ez a kettő van...

És amatőrként baromi nagy árkülönbség ha az új àrakat nézzük de még a használt piaci áron is nagy a különbség.

Az olcsóbb verziónál vonzó hogy legalabb garancia van.

A használt 300 ezres L es meg nyilván ha első héten valami tonkremegy horror osszeg

Ha elég lenne a 70-200 as nem lenne kérdés vennék egy f4l is verziót

2023. máj. 26. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Hagyjad már a garanciát... Nem megy tönkre ezeken semmi. Megéri az L verzió, ez nem is kérdés.
2023. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem megy tönkre ezeken semmi."

Hát dehogynem. Sportfényképező felhasználónál elkezd csúszni az USM motor, ésígytovább. Mennyiért veszel meg tőlem egy EF 300/4-est, aminek már nagyon rossz az autofókusza? Ha szerinted ezeken nem megy tönkre semmi, akkor nyilván a szokásos 250 eFt körüli árat kifizeted érte, ugye?


Ma kipróbáltam egy 300/4-est (nem az előző bekezdésbelit, vettem egy másikat) egy 1,4-szerezővel, egészen szép képe van. Mondjuk az 1,4-szerező is drága, mert a III. változat, a II. az gyenge volt. Egyébként ez a kombó drágább, mint egy EF 400/5,6. :D De ki tudja, az milyen minőségre. Kissé mellékes ez, de a kérdezőnek azt akartam írni, hogy egy 70-200/2,8-asból, ha kifog egy olcsó II. változatot, akkor egy 1,4-szerezőt alá tekerve megvan a 300 mm, 4-es blendével. Bár ez is jóval drágább, mint a 70-300 L.

2023. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a max 280-300 körüli ár már amúgy is a lelektani határ volt a hobbimra

Használtan egy 70-200 f2.8 kb 270 plusz 1.4 szerező még 150

Hát jóval meghaladja amit szeretnék

Es használt cuccokról beszélünk

Mint te is mondtad sok minden tonkremehet aztán jöhetnek a 100 ezres javìtasok.

Amúgy a végső dontésem az lett hogy vettem egy nem L verzios 70-300 at

Legalabb van rá gari

Es tényleg pormentes

Mert amiket eddig megnéztem botrány volt.

2023. máj. 29. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!