Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen típusú fényképezőgép...

Milyen típusú fényképezőgép lenne a nekem való?

Figyelt kérdés
Amatőr szinten fotózok, és szeretnék egy fényképezőgépre beruházni, amellyel megörökíthetem a családi összejöveteleket, ill. természetfotózáshoz is jó hasznát vehetem. Nem tükörreflexes gépre gondoltam, mivel obit nem szeretnék hozzá vásárolni. Szép felbontás, jó formatervezés, kényelmes marokrész, ami fontosak. Canon márkára gondoltam, olyan 150-250 ezer Ft közötti keretén belül. Milyen típust ajánlanátok?

2023. jún. 8. 22:44
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
100%
Én őszintén nem hiszem, hogy bármilyen nem cserélhető objektíves gép megérné a pénzét és jobb választás lenne, mint egy jobbféle telefon. Vagy tükör nélküli cserélhető objektíves (milc) vagy tükörreflexes gép (dslr), vagy szerintem felejtős a dolog. Egy könnyebb, egyszerűbb, könnyen kezelhető m4/3 (Panasonic, Olympus) vagy aps-c (Fujifilm, Sony) milc lenne szerintem neked való. Objektíveket sem kell cserélni, vegyél ún. kitet, amihez adnak objektívet és az ott is maradhat a gépen.
2023. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mojjo ***** válasza:
100%
Ja igen. Ennyiért természetesen csak használt jöhet szóba.
2023. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

a)


Családi fotókhoz (otthon, nyaralás stb.) egy drágább okostelefon jobb.

Egyrészt az ott van kéznél, másrészt a képminőséget is már csak alig lehet megkülönböztetni sok esetben.


b)


Portré vagy mondjuk természetfotózás kapcsán azért elkél valamilyen gép (még hobbi szinten is akár). Ezek kapcsán viszont nagy súlya van az objektívnek, szóval én inkább vennék valami használt tűkőreflexest plusz jobb (akár új, akár használt) objektíveket (minél jobbat, a pénz az obiba menjen inkább).


Nekem van egy régi Canon 5D (ami ugyebár full frame) egy 50 mm-es 1.4-es fix objektívvel.

Azért ez a kombináció tud olyat, amit egy iPhone nem... érdekes "művészien" szép képeket lehet vele lőni (és nem ilyen instagrammos effekt halom jellegű lesz).


Ez csak példa, ugyebár neked teleobjektív is kell a természeti témák miatt.

De 150-250-ből ki lehet valami hozni.


Nézelődj pl. hardverapro.hu-n használt cuccok után. Szerintem erre jobb, mint pl. vatera.


Amit gyárilag adnak a legtöbb Canon géphez ("kit" objektív) az kb. hulladék.

Szóval tényleg neked az objektív inkább a fontos (jobb Tamronok, L szériás Canon stb.).


Itt keresel max 100-ért egy gépet:

[link]


Akár egy 5D-t mint én, vagy APS-C szenzoros neked talán jobb a telefotó miatt.

Szóval akkor a két számjegyes APS-C Canon-ok (50D, 60D stb.) inkább.


Mivel olcsók, ezért ha tönkremegy max veszel egy másikat (az objektívek ugyebár nem vesznek el).


Aztán ahhoz veszel egy ilyet:

[link]


Plusz valami olcsóbb kisebb gyújtótávolságú objektívet is közelebbi témákhoz (akár nem fix, nem zoomosat).


Arra vigyázz azért, hogy ha mégis full frame gépet veszel, akkor azzal nem minden EF / EF-S objektív kompatibilis, meg kell nézni.

Ha meg APS-C szenzorost veszel, akkor meg megy mind (EF / EF-S), de módosul (megnő) a gyújtótávolság az EF objektívek esetén, tehát messzebbi témához lesz jó.


c)

Ha egyszerűre vágysz és tényleg messzi témákat fotózol sokat, akkor hobbi célra, talán egy ultrazoom gép jó lehet.

Nikon P900 és utódai vagy hasonló (amelyiket meg tudod fizetni, amiből találsz használtan).


Pl.:

[link]


De azért a b opció szerintem "feelingesebb" :)

A fotózás örömének az is része, hogy lehet mókolni az objektívekkel, el lehet rájuk verni a pénzt stb.

2023. jún. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
A DSLR tukmálásra oda se figyelj! Gondolom fiatal vagy, neked már fontos eseetleg a videó készítés is és nem akarsz kezdőként böhöm nagy sz@rt a nyakadban cipelni.
2023. jún. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha újban gondolkodsz, ez a választék:

[link]

De vannak ennyiért kitek is.

2023. jún. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Canon G széria vagy Fujik között nézz szét, nyilván használtan, de találni értelmes kompakt gépeket, amik jó minőséget képviselnek.


Pl. G1 X II / G9 X II, Fuji x10 / X20, és hasonlók.


Nem kell milc, és pláne nem dslr... milc-re nem kapsz normális zoom objektívet meg még vázat is 200 ezer alatt.

2023. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:
100%

"milc-re nem kapsz normális zoom objektívet meg még vázat is 200 ezer alatt"


Amennyiben nem keresel persze. Ha keresel, simán megvan.

2023. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jobban jársz egy használt csúcskategóriás telefonnal, mondjuk egy Iphone 11 Pro biztos kijön már ennyiből.
2023. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
@8: Jó formatervezés, kényelmes marokrész? 😅
2023. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es

Formaterv hibátlan szerintem, a kényelmes marokrésztől pedig nem lesz jobb a kép (speciel nekem kényelmesebb telefonnal, mint bármilyen géppel). Ja és van komoly DSLR-m is, meg Iphone-om is, tudom miért ajánlottam neki telefont, és nem fényképezőgépet.

2023. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!