Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudom hogy én érzem ezt, de...

Tudom hogy én érzem ezt, de mit lenne jobb venni?

Figyelt kérdés

m4/3 vázhoz (Olympus OM-D) inkább régebbi de jó minőségű pl. Nikon bajonettes objektívet (Sigma, Nikon, Tokina) vegyek, vagy egy natív Olympussal (75-300 pl.) jobban járnék? Már csak azért mert az AF-os illetve kisebb kompaktabb?


Melyikkel lehet valóban éles jó minőségű képet készíteni? Vad / madár fotózás lenne a cél...


Kipróbáltam egy AF-os Canon EF - m4/3 adaptert, katasztrófa... Van egy manuális 50 éves Tamronom, de csak 200 mm-es és nem szolgálja ki a 16 mpx felbontást.


2023. jún. 15. 08:17
 1/6 Mojjo ***** válasza:
Panasonic m4/3-os 100-300mm. Jobban jársz vele, mint az Oly 75-300-al még Oly vázon is. Fényerősebb, élesebb, főleg a tele végén és kb ugyanannyiba kerül.
2023. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a régebbi 70-300 Olympus, igaz az stabilizátor nélküli? m4/3 - 4/3 adapterrel használható. És akkor kasszát se kell robbantanom annyira...
2023. jún. 15. 15:45
 3/6 Mojjo ***** válasza:
Na ezt nem tudom megmondani. Én, ha választhatnék, hogy adapterrel használok bármilyen objektívet, vagy nőjjöm gomba a heréimre, már foglalnám is az időpontot a bőrgyógyászhoz. Aligha racionális dolog, ne is hallgass rám, de én adapterezni soha nem voltam hajlandó és soha nem is leszek, így az ilyen adapterezős bulikban nem tudok tanácsot adni.
2023. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Oly 75-300 II meglehetősen jó obi az árához képest. Persze nem fényerő bajnok. Most van valami pénzvisszafizetéses buli a MediaMarktban. Én is gondolkodom canikon-m4/3 átalakítón, hogy egy Signa 150-600-at rá tudjak tenni a gépre először csak próbából, de az adapter ára eltántorított.
2023. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Rekeszt állítani elegendő, de AF-ra borzalmas. Tudom, jónak mondják de 170+ ezer forint újonnan. A budget-m pedig pedig ennyit nem feltétlen enged.
2023. jún. 15. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nagyon sok van eladó használtan is. 150 körül.
2023. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!