Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kompakt fényképezőgépet...

Milyen kompakt fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

(Tudom! Ne vegyek! Használjak telefont, mert sokkal jobb. Bár nem tudom, hogyan lehetne jobb.)


Jelenleg egy j3 2016-os mobilom van 7megapixeles kamerával.


És azt is hallom, hogy a kompakt fényképezőgépek között alig van különbség. majdnem ugyanazt tudja a 30 ezer forintos mint a 80 ezres.


Tehát néztem 30 ezer forintos sony cyber shot-ot is meg láttam 70-ért is canont. Nem tudom melyik éri meg jobban. De ha tényleg nincs nagy különbség akkor inkább az olcsóbbat venném. Csak többet tud, mint a telefonom.


Telefonról meg annyit, hogy kb 150-200 ezer lenne egy olyan aminek normális kamerája van. Szerintem ennél olcsóbban kapok egy normálisabb fényképezőgépet.



2018. máj. 17. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos a fényképezőknél is ez a jó minőségű árkategória. Nem a kompaktság, hanem a szenzor és az objektív ami meghatározó. Pl. a Panasonic LX100 nagyon kicsi zsebgép, de van egy akkora érzékelője és olyan fényerős lencséje, ami miatt már jobb minőségű képeket lehet vele lőni. Viszont 190.000 körül árulják.
2018. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké. Én is tudok 5 millióért jó fényképezőgépet.


Mindenesetre úgy néz ki hogy ezt veszem: Sony Cyber-shot DSC-WX350.


Azért csak többet tud mint a telefonom, így a videók és az értékelések alapján.

2018. máj. 17. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

De amúgy most mi a kérdés? Nem teljesen értem. Amit #1-es írt az lényegében az, hogy 1"-os gép alatt egyszerűen nem nagyon éri meg nézelődni. Jó hír, hogy az RX-100 a Sony-tól kb. 100 körül van és sokak szerint jó, azt meg csak te tudhatod, megér-e neked ennyit.

Meg aztán tudni kéne, hogy mire kell, mire használnád. Nyaralásra pl. bőven jó lesz az, főleg, ha sütni fog mellé a nap, kis ügyességgel jó képeket fogsz lőni, és még csak nem is került sokba. Szóval ha valaki csak évente pár alkalommal ragad fényképezőt, annak tényleg szinte felesleges a drágábbat venni (kedvencem, amikor fb-s csoportokban beszélnek rá nagymamákat dslr-re). De este felé ill. beltéri fényeknél, valamint ISO 400 felett az összes ilyen gép elvérzik, magyarul ugyanott tartasz, mint a telefonnál, csak van még 1 fotózásra alkalmas készülék a másik zsebedben.

2018. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*jav.: *Nyaralásra pl. bőven jó lesz az, amit írtál
2018. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi a tapasztalatod a Sony géppel, amit említettél? Én is ezt néztem ki többek között.
2019. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!