Mi az oka annak, hogy az utóbbi években a fotózás is a milliomosok hobbija lett?

Figyelt kérdés

Mikor még gyerek voltam, akkor még úgy hallottam hogy fényképezőt venni azért egy átlag ember megengedheti magának.

Most meg mikor oda jutottam hogy 27 évesen érdekelne a fotózás, elkezdeni sem tudom, mert egy közepes gép is sokmillióba kerül. Nem hogy 40-50 ezer nem elég semmire, de már 400-500 ezer sem. Nem is értem, aki például munka szintjén akar fényképezni (ahogy én is szerettem volna, amíg nem szembesültem az árakkal), az hogy kezd ebbe bele? Honnét köhög ki több millió forintot egyetlen vázra+objektívre?

Rettentően sajnálom, mert rengeteg kreatív, egyedi ötletem lenne, és mobillal is vannak aránylag jó képeim (nem önfényezésből mondom, mások mondták ezt nekem), de semmi esélye így hogy elkezdjek fotózni, a használt D3300 a végállomás 18-55-tel (ami semmire sem elég), egyszerűen bármi komolyabb több milliós tétel, abból meg már autót veszek...

Ez amúgy más országban is így van? Csak mert ehhez képest elég sok fotóst látok komoly géppel dolgozni, és nem hinném hogy minden milliárdos csemetének ez az elsőszámú hobbija...



2023. okt. 24. 01:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Tudod létezik olyan, hogy használt, de egy jó fotós egy olcsóbb objektível és kamerával is jó fotót készít.
2023. okt. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkorodban azért nem ilyen gépek voltak.

Ami meg akkor megvehető volt, az most nem kellene neked sem.

2023. okt. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
eos 70d + 24-105 l is usm együtt alig több mint 200k tuti van ennek megfelelő nikon is. Azzal egy jó darabig nem lesz olyan, amit a gép hiányosságai miatt nem tudsz megcsinálni
2023. okt. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
21%
Ez hülyeség, minden 5. Ember fotós kb. Dunát lehetne rekeszteni velük. Nem tudom honnan, de van rá pénzük. Ennyit a szegénységről.
2023. okt. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy kompakt canon fényképezőgép van 300 euró volt szépen fényképez nem kell drága kamera ha nem abból akkarsz meg éllni.


[link]


Nekem ilyen van .

2023. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor még gyerek voltam, akkor még úgy hallottam hogy fényképezőt venni azért egy átlag ember megengedheti magának."

Akkor sem a csúcskategóriát engedhette meg magának az ember, sőt. Csak akkor kicsit más volt a hozzáállás, az értékrend: ma már cikinek érzed, ha nem az arcodba marketingelt legmodernebb legcsúcsabb modellt veszed meg. Pedig fényképezni - főleg tanulni - bőven elég lenne a belépő kategória. De te már le is írtad, hogy az neked derogál, nem elég jó. Isten hozott a bullshit-világban! Álmodozz a legdrágábbról, ami két év múlva már ugyanilyen ciki lesz, mert neked a legjobb kell.

2023. okt. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Mojjo ***** válasza:
100%

Már a másik topicban is írtam a hisztis alá, de akkor ide is:

Ha csak negyed annyira kreatív vagy, mint amennyire annak hiszed magad, kreatívan megoldod a gépvásárlást is. Használt vázak, manuális objektívek stb... Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2023. okt. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Most is vehetsz bármilyen gépet, amit megengedhetsz magadnak. Nem az árán múlik, hogy elmondhasd magadról, ez a hobbid.
2023. okt. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan azt mondod hogy van a D3300 18-55-tel és a következő kategória már milliós nagyságrend? Honnan a búbánatból szeded ezeket a hülyeségeket?
2023. okt. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Mojjo ***** válasza:
86%

@9: Na ja... Arról nem is beszélve, hogy a kérdező gyerekkorában amit az emberek megengedhetek maguknak, az a D3300 ükapja, a jóval gyengébb D3000 volt, a VR nélküli, szintén gyengébb 18-55-el, és azért is kellett dolgozni, meg egy hobbista úgy örült annak a gépnek, mint majom a farkának.

Most meg itt ez a nagyon kreatív titán, aztán a D3300 meg a 18-55 VR semmire sem elég... Röhej.

2023. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!