Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeptemberben kezdtem Pécsen...

Szeptemberben kezdtem Pécsen a fotós sulit(508-as), milyen gépet vegyek magamnak?

Figyelt kérdés

Leginkább portrétzni fogok ez már tisztázódott, tanár szerint ne vegyek MILC gépet, csak DSLR.. szerintetek?

Gépparkra van 5millió forintom.


2023. okt. 31. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem még leginkább semmit, várj még egy picit amíg lesz több tapasztalatod. Utána (főleg ha van pénzed), menj el bemutató termekbe és próbálgasd a gépeket. Melyik esik neked jobban kézre. Esetleg lehet az is, hogy pár napra kikölcsönzöl egy kinézett gépet és próbálgatod. Ha tényleg "profi fotós" akarsz lenni akkor ezeket egyébként kéne, hogy tanítsák.
2023. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy januártól lesz termi gyakorlatunk a suliba, és kell egy saját gép, külön azért meg ilyen probagépeket nem akarok venni, hanem már olyat amit utána is fogok tudni használni.
2023. okt. 31. 18:11
 3/18 A kérdező kommentje:

Ha tényleg "profi fotós" akarsz lenni akkor ezeket egyébként kéne, hogy tanítsák.

Az a baj amit most tanulok az kb fotótörténelem meg, hogy hogyan kell előhívni a fotókat :O nulla digatlizációs dolog, ami nem is gond mert engem érdekel, de kelleni fog valami gép.

2023. okt. 31. 18:12
 4/18 Mojjo ***** válasza:
79%

Szerintem keress egy másik fotós sulit. Komolyan. Nem, nem vicc és nem túlzás.

Az, hogy a tanár elmondja, hogy ne vegyél MILC-et, csak DSLR-t, a hozzá nem értés olyan foka, ami teljesen elfogadhatatlan valakitől, akinek oktatni kellene a szakmát.


A helyzet az, hogy a DSLR a múlt, a MILC a jelen, meg a jövő. Illetve Magyarországon és más szegény, gyenge fizetőképességű országokban a DSLR még erősen a jelen része. De még ezeken a helyeken is meg fog ez változni, ugyanis nincs más választás. Az összes komoly fényképezőgép gyártó cég leállt a DSLR-ek fejlesztésével és kizárólag csak MILC-eket gyárt. Sony, Olympus már régen, a Canon és Nikon megpróbált kitartani a DSLR-ek mellett, de egész egyszerűen akkora a MILC-ek technikai fölénye és olyan egyértelmű a fotós szakma választása a MILC mellett a DSLR helyett, hogy még két olyan abszolút meghatározó és piacot uraló cég, mint a Canon és a Nikon is egész egyszerűen rákényszerült arra, hogy hagyja a DSLR-eket a fenébe és álljon át a MILC-ekre.

Azt tanácsolni, hogy ne vegyünk MILC-et szimplán a teljes nem értése annak, hogy mi micsoda és mi is történik a fotózás világában. Tényleg ilyen tanártól szeretnél fotózást tanulni?


Ami a kérdést illeti, az egyesnek maximálisan igaza van. Az ötmillió egy nagyon korrekt összeg a fotózásba belevágni (sajnos nem a mindent megtehetünk és vehetünk kategória, de hasznosan el lehet költeni). Viszont ha most elköltöd, vagy túl sokat költesz belőle, akkor később az a pénz már nem fog rendelkezésedre állni. Most pedig igen-igen nagy az esélye annak, hogy úgy költöd el, hogy később megbánod. Pl egy halott, jövő nélküli DSLR rendszerre. Egyelőre vegyél használtan egy alap vázat, ha valamilyen oknál fogva ebben a suliban maradsz, akkor akár egy DSLR-t, hogy örüljön a tanár, vegyél hozzá pár jó árú fényerős (de ne a legfényerősebb!) fix objektívet, és amikor már tudni fogod magadtól mi micsoda - amit ugye nem ettől a tanártól fogsz megtanulni, hisz ő maga is fogalmatlan, és totál elveszett a témában -, akkor elköltheted a komolyabb összeget.


Amúgy volt MILC-em, több is. DSLR-em is. És most már csak DSLR-em van, a MILC-ektől megváltam. Azaz pont annyira DSLR párti vagyok, amennyire józan ésszel csak lehet lenni. De én pontosan tudom, hogy miért azt választottam. Aki nem tudja abszolút pontosan, mit és miért akar, plusz aki milliókat akár befektetni, meg alighanem szakmaként űzni a fotózást, annak soha nem ajánlanék DSLR-t.

2023. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Csodálom a tanár fejét, mert újabban mindenki a milcektől van elalélva. És egyébkén nem is tudom, mi baja lehet a milcekkel, a fényképezőgép az többnyire fényképezőgép, és valljuk be, vannak előnyei a milc fejlett eszközeinek, az autofókusz például, stb. Ha DSLR, akkor viszont többnyire még dönteni kell a Canon és a Nikon között. Én Canonból az 5D mark4-et javasolnám, használtan 4-500 eFt, azzal kompromisszum nélkül lehet fényképezni, meg hozzá... Objektívnél újabb elágazás van, én sokáig fikszekkel fotóztam (azaz ma is), mert egyszerűen pocsékok voltak a zoomok, de ez ma már nem igaz. Egy EF 70-200/2,8 Mark2 jó minőséget ad. Használtan szintén 400 körül. Namost a DSLR-es fotózást a megélhetési fotósok 2004-2010 között a 20D-vel végezték, az ma használtan 30? 40? Több nem. :) Voltak azért akkor is szép, akár nagy méretű képek. Én azt kihagytam, második gépem a 30D volt. Közben sok alternatíva lett, az 1D sorozatból például (a mark3 autofókusza világszerte tárgyalt félrenyúlás volt), majd a 6D, amit azért nem ajánlok, mert mozgásfényképezésben gyatra, és azért a feladat az jön, ahonnan az ember nem is várná. Objektívben, mint tán látszott eddigi írásomból, egyszerűbb volt a helyzet, bár most vettem 25-ért egy EF 100-300-ast hogy ha a nyócker mélyében megáll velem szemben két markos bennszülött, hát ne fájjon a veszteség. :D

Na de ez csak a DSLR szegmens picike része volt, szóval csak az lesz a valószínűbb, hogy veszel egyet, kikristályosodnak az igények, majd veszel egy olyant, ami megfelel, majd a technika lép egyet...

2023. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hmm!

Nem szeretnék feleslegesen költekezni olyan vázakra ami nem szimpi, es nekem megmondom őszintén dslr gépek nem jönnek be mert nagyok, inkabb egy sony milc.

Úgy gondolom meglehetne határozni azt a kategóriát ami fele el lehetne indulni, számomra ez a sony alpha 7.

Kvázi teljesen laikus szemmel nem tudom,hogy ez a kategória elég-e vagy sem?

2023. okt. 31. 20:19
 7/18 Mojjo ***** válasza:
19%

@6: A Sony Alpha 7-nek van kismillió féle változata. Kezdésnek egy A7II teljesen megteszi szerintem.

A Sony E bajonett, amit az A7-esek is használnak, az egyik legnépszerűbb rendszer manapság a fotósok körében, és ha valaminek, ennek egész biztosan van jövője.

2023. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
A "kvázi teljesen" az elég értelmetlen kombináció, de akkor inkább az A7III legyen.
2023. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Javaslom, hogy micro 43-os rendszerbe fektess. Lumix G9 abszolút profi fényképezőgép, és arányaiban jóval olcsóbb a Canonos megfelelőinél. De, nyilván megvan a hátránya is, viszont szerintem bőven jó profi munkához. Ráadásul, ha már nem elég a Leica objektív tudása, lehet rá adaptálni full frame canon lencséket.
2023. nov. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mojjo ***** válasza:
Szerintem aki rendszeresen jelen van ebben a rovatban itt a GYK-n, az tudja, hogy én kifejezetten nagy rajongója vagyok a m4/3 rendszernek, de portréra, stúdiózásra nem ez lenne a választásom. Képes erre a feladatra is, de más rendszerek nagyobb szabadságot, több lehetőséget biztosítanak, ha ez a cél.
2023. nov. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!