Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fotós táska márkákat...

Milyen fotós táska márkákat érdemes választani?

Figyelt kérdés

Konkrétan hátizsákot szeretnék venni.

Melyek azok a márkák, amik jó minőségűek, de feltörekvők, így az áruk nincs annyira elszállva mint pl. a LowePro árai?


nov. 17. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

Fotós táska sznobság újdonság.


Édes mindegy. Férjen bele a kamera meg ami kell.

nov. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont erről van szó azzal a különbséggel, hogy jó minőségűnek is kéne lennie.


Lehet hogy neked az is mind1 de nekem nem!

nov. 18. 00:39
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon függ attól, hogy mik az igényeid, milyen géped van, esetleg hány darab és milyen egyéb felszerelést viszel magaddal.

Vannak kínai fotós cuccok, amiket elég olcsón meg lehet venni, tekinthetjük őket feltörekvőknek is. Ezek megvásárlása azért közelebb áll a szerencsejátékhoz, mint a tudatos vásárláshoz. (pl. Puluz)

Azt azért látnod kell, hogy az árban sok tényező benne van, pl. anyaghasználat, előállítási minőség, gyártási tapasztalat, stb. A LowePro egyébként középkategóriának számít árban és minőségben is.

Ez alatt inkább a tömegtermékek vannak, pl. Hama, Case Logic, ezek -ha egyébként paramétereik megfelelnek- már általában elfogadható minőségűek. Az arukereso.hu-n érdemes szétnézni!

Egyébként most ahogy ránéztem az árukeresőre (mivel amúgy nem gyakran nézegetem a fotós táskákat), meglepődve vettem észre a Hama-nak egy hátizsákját, amivel pontosan megegyezőt vásároltam több mint 30 évvel ezelőtt Olympus márkajelzéssel. Ez is egy módja a költségcsökkentésnek, amikor nem terveznek újat, hanem felhasználnak egy korábbi bevált dizájnt.

nov. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszi! A Hama jó ötlet.


Vannak Hama állványaim és hobbi szintre nagyon korrekt az árát is beleértve.

nov. 18. 08:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen jogos. Azt elfelejtettem beleírni, hogy hobbi szintű (tehát messze nem mindennapos) használatra kellene
nov. 18. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Valamikor ilyen kisebb kínai hátizsákkal kezdtem, abból kettő is tönkrement, és ahhoz képest nem is volt olcsó (15 fölött).

Én az első Lowepro Mini Trekkert (ami azért marhára nem mini hátizsák, egy 300-as fixet bele lehet rakni középen a rácsavart géppel együtt) szállítással együtt 12 ezerért vettem 12 éve az ebayen. :D Sokszor nézegettem, mi ebben a hamisítvány? Nem jöttem rá. Egyetlen baja volt, a belső "mélység nélküli, becsúsztatós" műselyem zseb felső szegélye elvált attól az anyagtól, mire rávarrták. Elajándékoztam kis rokonomnak, aki még a covid előtt elment a fotós szakmunkásba. Aztán rájöttem, pont ez a nagyság hiányzik, vettem két éve egy használtat nyolcért, ez attól eltekintve teljesen makulátlan, hogy már nem szép fényes fekete, tehát vitték eleget a nyári napsütésben. Ennek a Mini-Trekkernek a fő előnye az elég nagy belvilágon kívül az nagy zseb, amibe irtózatos sok mindent bele lehet még pakolni. Egyszer vettem egy jóval nagyobbat, ilyen több napos, szállodás, vonatos fotós működésekre rendezvényen, hát, az is a garázsban van, az, hogy úgy mondjam, a felszerelésben okés, egy 400-as objektív és gép kombót el tud nyelni, de a pizsama, papucs, fogkrém, cola, szendvics, satöbbi része nem elég nagy. :D

Az evolúció nálam a Hama oldaltáskákkal kezdődött, akkor épp a Defender sorozat volt újdonság és kapható, azok nagyon pocsékok voltak. Volt hozzájuk memóriakártya tartó (vastag és nagy, ilyen kinek kell?), meg műszarvasbőr, de, ahogy valaki egy netes beszélgetésben megjegyezte, ez csak egy nagy doboz. Így aztán lett kettő, az egyik, a kocka a garázsban van, a másik, a téglatest itthoni tárolásra, meg később egy régebbit, azaz nem Defendert vettem ötért, itthoni tárolásra (van egy pár analóg gépem is, amelyeket akkor vettem, mikor legolcsóbbak voltak, és még volt erőm legalább gondolni arra, hogy majd megint filmre is fotózok. :D :D ). Ezekből a Defenderekből a kocka a leghasználhatatlanabb, gyakorlatilag berak az ember egy nagy gépet, aztán csak sok kis helymaradék van benne. Elvileg arra jó, hogy berakok egy tartalék gépet, és így a csomagtartóban elvan egy vidéki sportverseny alatt (de sosem kellett még tartalék gép nekem :D ).

Amin leesett az állam, az az volt, hogy a Vanguard Up-rise 28 messenger táskám az mennyi szolgáltatással rendelkezik. Ekkor láttam, hogy egy jó fotós táska az azért csucsi dolog.

Sajnos ezek a részletek a gyártó honlapjáról nem nagyon derülnek ki.


Hát csak a látókör szélesítésére.

nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem Lowepro-im vannak (Protactic 450 AW II, Protactic 350 AW, Stealth Reporter D650), szeretem őket.
nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!