Valamennyivel olcsóbban megérheti megvenni egy Canon 50mm f1.8 II objektívet az Canon 50mm f1.8 STM el szemben?

Figyelt kérdés
Optikailag is többet tud az stm vagy csak a felépítése szilárdabb a fókusz motorja halkabb és fém a bajonett rajta?

dec. 9. 00:00
 1/7 gbenyov ***** válasza:
67%

Választ a NET-en is olvashatunk a profi tesztelők tollából:

"Az STM verzió a II-es verziót váltja fel. Optikailag (majdnem) azonosak. Az STM-nek azonban számos előnye van :


7 db. lekerekített rekesznyílása van a II.-es 5 db. nem lekerekített helyett: (nincs többé ötszögletű bokeh)


Fém lencsetartója van a műanyag helyett.


Sokkal jobb a továbbfejlesztett manuális fókuszgyűrű.


Az STM technika a korábbi Micro Motor helyett, (gyorsabb és sokkal csendesebb az automatikus élesség állítás. (video felvétel közben katasztrófális volt a fókuszmotor zümmögés és rángatás).


FTM (Full Time Manual) élességállítás van az STM-ben.


13,8" (350 mm) lett a minimális fókusztávolság, a II. 17,7" (450 mm) helyett.


0,21x MM (maximális nagyítás) lett, a II. 0,15x helyett.


52 mm-es szűrőméret lett a II. 49 mm-es méret helyett.


Szűkebb f/22 rekesz áll rendelkezésre az II. f/16-hoz képest.


Ha ugyanaz lenne az ár, megéri! De Neked ezek mit jelentenek?

dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Lényegesen jobb az STM én nem venném az MkII-t.
dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az STM 25-30 körül megy használtan. Ennél szerinted mennyivel olcsóbban érheti meg és cserébe vajon mennyivel gyengébb minőséget tolerálnál a valamennyivel alacsonyabb árért?
dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3/


25-26EFt körül találtam a kettes verziót az stm igen az 30EFt-tól.

dec. 10. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
És szerinted mennyivel gyengébb objektívet éri meg elviselni, hogy 4-5e megspórolj?
dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5/


Isten igazán én az canon 50mm f1.8 II ről beszéltem esetleg szerkezetileg gyengébb de lencse ügyileg nem sokkal lehet "rosszabb"

dec. 11. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor neked jó lesz.
dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!