Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fujifilm X-T30 II vélemények?...

Fujifilm X-T30 II vélemények? Mik az előnyei-hátrányai, ajánlanátok e hobbi, esetleg rendezvényfotózáshoz (családi szülinapok stb)?

Figyelt kérdés
dec. 21. 23:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Családi körben bármivel lehet fényképezni, elvégre a legtöbb aktust meg lehet ismételni, beállítani a családot, stb.

Ezek az előnyei-hátrányai megfogalmazások... Gondolod, valaki majd ír 4 oldalt, a tulajdonságokat elemezve? Jogodban áll szabadon tesztoldalakat tanulmányozni.

dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam utána nézni, de csak angolul találtam anyagot, amit nem sikerült teljesen megértenem. Nem kértem, hogy írjon valaki 4 oldalt csak gondoltam érdeklődöm. Köszi, hogy válaszoltál, persze a kérdésemre nem sikerült választ adnod:)
dec. 22. 13:13
 3/25 anonim ***** válasza:
Létezik google fordító kérdező
dec. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Mojjo ***** válasza:

Újonnan nem vennék gépet, rendezvényhez meg nem vennék aps-c-t. Ennyi pénzért bőven ki lehet fogni full frame dslr-eket, de egyébként mondjuk egy Sony A7II-t is, és nagyságrendekkel jobb váz lesz az említett célra, mint ez a Fuji.

És nem, nem vagyok Sony fan, személy szerint bottal sem piszkálnám a Sony gépeket, míg a Fujit kifejezetten szeretem, de objektíven nézve itt nincs kérdés, egy A7II laposra veri ezt a gépet jobb áron, és a Sony E rendszer jóval jövőbe mutatóbb.

dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 nnnn5555 ***** válasza:

@MOjjo, de tipikus Sony fanboy vagy aki az ostoba vloggerek videóiból "okos".

Tök jó a Fujifilm X-T30 II, a Sony A7II drágább és nem veri.

dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Mojjo ***** válasza:
@5: Oké, akkor Sony fanboy vagyok, igaz, az utolsó Sony-m az Sony A200 volt. Sorry, benéztem, köszi, hogy jobban tudod és kiigazítottál!
dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 nnnn5555 ***** válasza:

Hátrány: a félművelt "profik" (esküvősök, vloggerek) le fognak szólni, bulshiteket hangoztatva.

Előny: A Fuji obik magas minőségűek, ha 16-80-al veszed, azzal sokáig el leszel.

dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Mojjo ***** válasza:
Még egy adalék: 220-240 ezer forint drágább, mint 350 ezer. Sok mindent megtudtunk ma az ötös hozzászólásból, nem hiába jó olvasgatni itt.
dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 nnnn5555 ***** válasza:

@Mojjo


[link]

[link]


Az különösen nevetséges, hogy szerinted a DSLR a jövő, amit már kb senki nem gyárt :D


Na add elő a homályosításon kívül semmihez sem értő fotó vloggerek bulshitjeit arról, hogy mit nem tud az ASPC, meg hogy hogy miért istenkirály a Sony 10 éves kamerája aminek ugye "nem vagy fanboya"!?

XD

dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Mojjo ***** válasza:

@9: Hmm, nem gondoltam volna, hogy meg lehet kapni ujonnan A7II-t, kizarolag hasznaltban gondolkoztam, nagyjabol 220-240 korul szoktak menni. De ez esetben igazad van, ha meg kapni ujonnan, nyilvan az ujat az ujjal erdemes osszenezni, szoval megkovetlek, ezt beneztem.

A DSLR-es dolgot nem tudom honnan veszed, gondolom, azt hiszed, hogy a Sony A7 II egy DSLR. Ez mar nagyjabol mutatja a hozzaertes szintjet - minden Sony A7 MILC.

Az APS-C nagyjabol 2,25x kisebb feluletu, ami azt jelenti, hogy azonos megvilagitas mellett kevesebb, mint fele annyi fenyt gyujt ossze - kb 44%-at a full frame szenzornak. Ezzel nem lehet sok mindent kezdeni, ha valaki kifejezetten rossz fenyviszonyok kozott szeretne fotozni, mint amilyen a rendezveny, akkor egyertelmu es objektiv elonyt jelent a full frame mellett. Ezen kivul az A7II rendelkezik beepitett, szenzormozgatason alapulo kepstabilizatorral, mig a X-t30 II nem, ami szinten egy egyertelmu es objektiv elony a Sony vaza mellett.

A Fuji objektivek valoban remekjok. Mint ahogy a Sony objektivek is. Es mindketto rendszerhez lehet remek objektiveket venni nem sajat gyartotol is.

Ha valaki Fujit szeretne, szerintem jobban megeri egy XH-1 hasznaltan. Vagy az XT-30 II arabol lazan egy XT-3 szinten hasznaltan.

dec. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!