Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » MILC gépen sokszor megáll a...

MILC gépen sokszor megáll a videó lassú kártya kiírással. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szóval semmit nem értek a kártyákhoz, SanDisk Extreme 170MB/S (írási nincs rajta, egyszer utánanéztem de nem találom, vagy 80 vagy 90 mega, SDXC V30, U betűben 3-as, körben 10-es számmal.


Melyik paraméter a gond? Az írási sebesség, vagy valamelyik lenti, számomra ismeretlen szám? Ha újat akarok venni, de még elfogadható áron, melyik a lényeges? Sajna a gépemen legalacsonyabb (1080/30 light) verzión is ezt csinálja, 4K szóba sem jöhet. Ezen a beállításon néha bírja 30 percig is, néha csak 1-2-ig, nem tudom, mitől függ. És sajna olyan szituban kell, ahol nincs lehetőség újraindítani problémaokozás nélkül, szóval sajna fontos.


De ha van valami tipp/hack, hogy lehetne legalább ideiglenesen megoldani a problémát (csökkenteni valahogy a videó adatforgalmát, a minőség nem igazán prioritás számomra), az is érdekelne.



jan. 15. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

V60, vagy V90 már biztosan jó kell hogy legyen, de 1080-ra a te V30-asoddal sem kellene problémának lennie.

"de még elfogadható áron"

Ez az amit el kell felejteni SD kártyáknál. Rengeteg a hamisítvány. ebay-ról, jófogásról, stb tilos ilyeneker rendelni.


Még egy probléma lehet. Nem melegszik túl a géped? Milyen géped van?

Akkumulátora rendben van, nem régi?

jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
R10, R7. Az r10 aksijai sem túl régiek, de az r7 pont ugyanezt csinálta, most vettem újan, abszolút 100%-os az akksi. Túlmelegedés a csökkentett 1080/30-nál lehetséges?
jan. 15. 20:38
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt írja ki ilyenkor, hogy slow card speed.
jan. 15. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van a kártya?
jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kettő ilyen van, egyiket vettem, másikat kaptam. Amit vettem, egy hangyányit lassabb, ugyanez a márka meg minden, azzal is ugyanígy leáll. Volt egy teljesen más márkájú is, amit elvesztettem azóta, azzal is leállt. Csak eddig nem zavart különösebben, mert egyedül ilyenkor fontos 1-2 hónapig, hogy semmiképp se álljon le, azon kívül alig lövök néha pár 10 mp-es videót egész évben.
jan. 15. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tesztelném azokat a kártyákat.
jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Az oké hogy vetted, de nem mindegy hogy mondjuk media m vagy aqua ahol azért jóval kisebb a hamis kártya esélye mint az abdul gsm vagy ebay neadj isten wish temu és társai.
jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na jó, de 3 különböző kártyán, két félén...? A kisebbik sandisc media markt.
jan. 15. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az a 3 különböző kártya mint szar, akkor igen.

Menj be egy fotósboltba és kérd meg őket, hogy adjanak egy kártyát ami biztosan jó és teszteld vele a gépet. Ha jó, akkor a kártyáid a vacakok. Ha nem jó, akkor a géped.

Érdemes a kártyákat számítógéppel leformázni ExFAT-ra, aztán a gépben megint leformázni és ezek után indítani a felvételt.


Ajánlott kártyák:

[link]

[link]

Mégegyszer: olcsó, 900 forintos, 128GB-s kártya nem fog csodát tenni! Ha 1080@30-nál is akadozik, akkor az a kártya úgy szar ahogy van. Teszteld le számítógépben, normális kártyaolvasóval a tényleges sebességét!

jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1.) Formázd le a hivatalos SD kártya toollal: [link]

2.) Formázd le a gépben.

Ha így is lassú akkor valószínűleg vagy lassú a kártya vagy rossz.


Nézd meg támogatja-e a gép az UHS-II formátumot. Ha igen vegyél olyat.

jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!