Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Normál minőségű profilképek...

Normál minőségű profilképek készítésére és társaságban fényképezésre melyik a legolcsóbb, nem ciki kinézetű fényképezőgép?

Figyelt kérdés

jan. 18. 13:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Milyen samsungod van?

Igazából mindegy is. Egy 20 ezres kompaktnál tuti jobb képet csinál.


Legyen jól megvilágítva a fejed (napkelte, naplemente a legjobb), a háttér legyen viszonylag homogén és legyen jó messze tőled.

jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A háttért ki tudod cserélni pár napig ingyen alkalmazásokkal, pl. Face App.
jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kb 3-400 ezer felett érdemes fényképezőben gondolkodni. Alatta bármelyik telefon alkalmasabb már egyszerű képek lövésére.


Sokat tud segíteni, ha gcam-et feltelepíted. Sok samsung nem támogatja, de van rá esély. Az még tud segíteni élesebb képeket csinálni egy alsóbb kat telóval is.


Ez egy jó gyűjtőoldal az apk-knak.

[link]

De egyszerűbb, ha a teló típusa + gcam szóval keresel.

jan. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Amikor fényképészeknél voltam életemben, mintha egyik sem értett volna a fényképezéshez. A műtermeknél túl mesterséges és nem is jól kinéző hátterek. Nem guggolva fényképeztek, nem válltól vagy deréktól. Volt hogy túl közelről vagy hogy túl távolról. Volt igazolványkép készíttetésnél, hogy az arcom erősen fénylett a képen. Műteremben aberrált pozíciókat kértek jól kinézők helyett. Kicsit tájékozódva, hogy hogy kellett volna csinálniuk, csapnivaló munkát végeztek. Ahol igazolványképet kellett csinálni ott is túl közelről fényképeznek és ahelyett hogy legalább száz közül, max. 4 közül lehet választani. Ha nem kapni 20 körül egy normális képeket készítő fényképezőgépet, majd lejmolok valakitől minthogy egy flótáshoz 45 ezer/óráért befizessek.
jan. 19. 10:57
 15/25 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy a Facebook marketplace-n egész sok fényképezőgép van 30 ezer alatt. Ezekkel mi a baj, miért kéne 200 ezerért venni?
jan. 19. 11:03
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
1-2 ilyen portréhoz szerintem bármi megfelel, nem versenyre nevezel a képpel, de arra számíts, hogy az ilyen olcsó gépek többsége (ahogy a legtöbb telefon) elég nagy látószögű objektívvel van felszerelve, ami nem kifejezetten portréhoz való, azaz ha pár méterről készítik a képet, kicsi leszel rajta, úgy kell kivágni a közepéről majd, bár én nem vagyok fotós. Esetleg egy állvány sem fog ártani, ha lesz menet a gép alján, bár így sem hiszem, hogy ezért bármit is venni kéne.
jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

Keress rá erre: TFCD fotózás.

Ez azt takarja amikor egy fotós fejlesztené a tudását és fotóalanyt keres ehhez. Mindezt ingyen, win-win alapon.

jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Annyi baj van velük, hogy semmi értelmük, mivel a telefonkamera is hozza azt a szintet, amit tudnak.
jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ezekkel mi a baj, miért kéne 200 ezerért venni?"


Kicsi a szenzor, gyenge az optika. Nincs mélységélesség, felhős időben már zajosodik a kép.

Ezt egy telefon is tudja, csak a telefon szoftveresen kompenzálja.

Aztán nincs raw, korlátozottabban szerkeszthetők a fotóid. Minden lassan működik rajta, lemaradsz a jó pillanatokról.

jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Előbányásztam egy régi fényképezőgépet a lomjaim közül. 7,2 megapixeles, míg a rossz képminőséget csináló telefonomé 13. Ha jól látom valami új, vagy használt, 35 megapixel körülit fényképezőgépet kellene vennem az árukeresőn vagy a marketplacen. Ha jól tippelem a megapixeleket, ennyi kell egy közösségi médiában, Linkedinen, vagy önéletrajzfényképhez egy hibátlan minőséghez.


Rákerestem a TFCD-re, de az modellek részére szól.

jan. 25. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!