Szerintetek érdemes lehet elküldeni egy ellenőrzésre a fényképezőgépemet a kamera kft-hez?

Figyelt kérdés

Van egy Canon EOS 7D fényképezőgépem de kevésbé sikerül vele éles képeket készítenem 3 féle objektívvel is próbáltam már.Előtte egy Canon 1100D gépem volt de annál nem ért ennyi csalódás mint a mostaninál ott általában éles képek készültek itt meg nagy elvétve ha sikerül.Gondolkodtam azon,hogy a kamera kft-nél bevizsgáltatni állíttatni az autófókuszt igaz nem olcsó pénz de ez így kiábrándító.


Itt vannak képek [link]



jan. 20. 01:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Nincs valami fényképező ismerősöd? Olcsóbb lenne a kezébe nyomni a gépet, hogy lőjön már ő is pár képet...
jan. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm lehet szólok akkor majd neki.De fura,hogy 1100d vel jó képeket csináltam
jan. 20. 03:14
 3/31 anonim ***** válasza:

Nekem inkább úgy tűnik, hogy bemozdultak. Lehet nem bírod annyira megtartani, mert azért majdnem 2x nehezebb a 7D.

Esetleg állítsd rövidebbre a záridőt.


Ha AF gond van, azt vonalzóval tudod legkönnyebben megállapítani: nem ott lesz éles, ahová fókuszáltál.

jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Hát én megnéztem a képeket és szerintem az a gond, hogy a fókusz nem ott van, ahol várná az ember és ezért kellemetlen nézni a képet. Nem koszos az objektív? Szerintem ez valami beállítás kérdése inkább.
jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Itt nem a géppel van a baj…. Vagy bemozdult, vagy csak sim rossz helyen van a fókusz.
jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A fotózás elméletének alapfogalmaival tisztában vagy?


A képeid többsége (szinte az összes, ami nem szabadban készült) 1/5-1/25 záridővel készült, persze hogy bemozdultak és emiatt életlen az összes kép.


Használj rövidebb, lehetőleg 1/200, de inkább 1/500 záridőt - legalább a teszteléshez. Ehhez persze több fény kell, világíts, vakuzz, vagy növeld az érzékenységet.


Az teljesen természetes, hogy tág blendenyílás (nagyon kis f érték, pl. 1.8-2.8) nagyon kis mélységélesség tartományt eredményez. Ilyen kis mélységélességnél könnyen előfordul, hogy az egyik szem éles és a másik nem - viszont ha nem jó helyre kerül az élesség síkja, akkor a kép nagyon rosszul fog kinézni, mert csak az orra hegye vagy a füle lesz éles az embernek, a szeme meg akár teljesen életlen is lehet.

Ha biztosan (mindenhol/jó helyen) éles képet akarsz, akkor érdemesebb leblendézni szűkebb blende nyílásra (nagyobb f érték, pl. 5.6-8), így valamivel nagyobb lesz a mélységélesség, kevesebb lesz az életlenség. Így már elég lehet az egyik szemre fókuszálni és a másik sem lesz annyira életlen. Kevésbé lesz zavaró, ha a fülre áll az élesség, mert még a szemek is lehet, hogy éles lesz.


Az se mindegy persze, hogy hova fókuszálsz, milyen élesség állítási móddal és mekkora AF mezőt használva.


Lehetséges, hogy a géppel is van gond, ezt egyébként te magad is tudnád állítani a microadjustments menüben. De előbb mindenképp érdemes lenne megismerned a gép használatát, beállításait, hogy helytállóan fel tudd mérni, hogy tényleg a gép-e a hibás és nem te.


Amíg 1/15-1/25 záridőkkel csinálod a teszt képeket, addig biztosan te vagy a hibás, hogy életelen a kép és nincs mit állítani rajta...

jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

6/


Igen bemozdult kép is van benne azt elismerem ismerem a dolgokat mert ha nem ismerném régen sosem csináltam volna jó képeket. Az is igaz utóbbi időben bizonyos okok miatt keveset fotóztam. De egyébként most csinálom a resetelős módszert is meg olvasom a gép könyvét is meg nézem a menüket.

jan. 20. 15:46
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd inkább azzal, hogy megfelelő zársebesség és blende beállításokkal elegendő fény mellett kezdesz értelmes teszt képeket csinálni.


Ha alapvetően rossz beállításokkal próbálkozol, hogy vársz érdemi teszt eredményeket?


Na meg nézd meg az objektívek közelpontját is, mert a közelpontnál kisebb távolságról egyik objektív sem fog éles képet készíteni. Jó pár képednél esélyes, hogy ez is közrejátszik.

jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

8/


Akkor a gép is hülye mert van ami félautomata módban készült.

jan. 20. 21:56
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az automata mód hülye, ez nem újdonság.
jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!