Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes venni 100 ezer alatt?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?

Egy kezdőnek, hobbifotózásra kellene.

100 ezer forint a határ, lehetőleg könnyen beszerezhető legyen itthon is.

Válaszokat előre is köszi



2021. okt. 30. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Használtat, milcet vagy dslrt.
2021. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mit jelent, hogy "kezdő" és "hobbifotózás"?


A kezdő azt jelenti, hogy elkezd foglalkozni a fotózással és haladni, fejlődni is fog vele, vagy csupán annyit jelent, hogy nem ért hozzá és nem is akar vele komolyabban foglalkozni?


A hobbifotózás alatt azt érted, hogy a fotózás a hobbija, szenvedélye, szabadidejéből sokat áldoz rá, ezért aktívan csinálja, célja minél jobbá válni benne? Vagy pont azt jelenti a te szótáradban, hogy nem csinálja komolyan, nem foglalkozik vele aktívan?


Ha tanulás, fejlődés a cél, akkor érdemes minél több tanulási, fejlődési lehetőséget engedő, manuális beállításokat is kínáló, lehetőleg cserélhető obejektíves MILC (tükör nélküli) vagy DSLR (tükörreflexes) gépet választani.


Viszont ezek jellemzően nagyobb és nehezebb gépek. Vannak, akik nem szeretnek ilyet cipelni magukkal. Illetve sok élethelyzetben nem is annyira ideális és egy kisebb, könnyebb, kevesebb helyet igénylő gép jobb választás lehet - még akkor is, ha kevesebbet nyújt, vagy akár a minősége is gyengébb.


Én sokáig mindenhova egy komolyabb géppel mászkáltam, de egyre kevésbé akarom cipelni, ezért ma már inkább kisebb, kompakt gépet használok. Ismerek olyat is, aki inkább fényképez egy telefonnal komolyabb gép helyett - még akkor is, ha tudja, hogy a kép minősége nem lesz olyan jó. De sok olyat is ismerek, akik inkább 15-20kg fotó felszerelést hurcolnak mindenhova, minthogy az általuk elérhetőnél csak egy kicsit is gyengébb géppel fotózzanak.


Ha nem magadnak lesz, hanem ajándékba valaki másnak, akkor leginkább az ő igényeit érdemes felmérni, mert esélyes, hogy ő jobban képben van, mint te. Vagy ha nem is így van, lehetnek határozottabb elképzelései és könnyű lehet mellélőni egy akár jobb ajándékkal is annak, amit ő szeretne.


Ami újonnan is belefér a 100 ezres keretbe, az általában jóval szerényebb képességű, kompromisszumosabb gép szokott lenni. Használtan jóval olcsóbban beszerezhetők, így akár jóval komolyabb, magasabb kategóriájú, többet nyújtó gépet is megvehetsz kevesebb pénzért. Viszont ugye a használtnál nagyobb a meghibásodás rizikója. Bár nekem még sosem volt használt géppel semmi gondom, de nyilván tudom is, hogy mire kell figyelnem - meg talán szerencsém is volt. Én biztos nem vennék új gépet, csak ha nagyon fontos, hogy a legújabb modellt vegyem, ami még nem kapható használtan.

2021. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!