Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5300 után mi legyen a...

Nikon D5300 után mi legyen a következő lépés szerintetek?

Figyelt kérdés

Még 6 évvel ezelőtt kaptam a gépet (szettben egy nagylátószögű és egy 70-300as obival), és hát rengeteget fotóztam vele, ma már nagyon nehézkesen működik, öreg, na. Sorozatfelvételt már alig bír lőni, pedig madárfotózásnál nem volna rossz...

Viszont most volna lehetőségem szintet lépni, és beszerezni egy újat, és szeretném, ha egy picit azért többet is tudna :) A fotós tudásom rengeteget fejlődött az évek alatt, és úgy is érzem, kinőttem már ezt a gépet, nem tudja, amit szeretnék, meg hát ki is hal szépen lassan.


Elsősorban természetfotózok, tehát madarak, vadállatportrék,de makrók is szerepelnek köztük (közgyűrűvel és nagyítólencsével makrózom).


A Nikon D7500-zal szemezek egyelőre, szettben, 18-300-as obival. Szerintetek ez jó lenne szintet lépni? Vagy van valami jobb ötlet esetleg? Maradnék a Nikonnál:) illetve sajnos anyagilag a nagyon felső kategóriás gépek már nem férnek bele (de majd egy nap hátha)

Köszönöm a segítséget előre is!



febr. 1. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Nikon D7500
Mást válassz
4 szavazat
 1/3 Mojjo ***** válasza:
A géppel nincs gond, az objektív felejtős.
febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg el tudnád mondani, hogy te milyet választanál helyette?
febr. 2. 06:17
 3/3 Mojjo ***** válasza:
Alapvetően minél nagyobb egy objektív zoomátfogása, annál több kompromisszumot kell kötni képminőségben, és gyakran építési minőségben is. Madárfotózáshoz vegyél egy normális teleobjektívet, ne egy mindenest. Minél nagyobb fényerő, minél nagyobb gyújtótáv. És lehetőleg ne a hatalmas átfogással tűnjön ki.
febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!