Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kárt tehet az akciókamerában...

Kárt tehet az akciókamerában a tőle 10 cm-re lévő neodym mágnes?

Figyelt kérdés
A kamera használati utasításában le van írva, hogy tartsuk távol mágneses tértől, mert kárt okozhat a kamerában és a memóriakártyában. Utóbbit tudtam eddig is. Az a kérdésem, hogy 10 centi távolságra elég messze lesz a mágnestől a kamera, hogy ne nyírja ki sem a memóriát, sem a kamerát? Biciklin használom, fejpánt, mellheveder nem játszik, csak kormányra tudom rakni a kamerát a mágnestől kb. 10 centire. Csak szakszerű válaszokat várok, a "szerintem" kezdetű válaszokra, és a trollkodásra nem vagyok vevő!

febr. 21. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de erre így senki nem képes "szakszerű" választ adni. Nem is lehet.

A mágneses tér erőssége a távolsággal rohamosan csökken. Ha nem egy brutálisan nagy mágnesről beszélünk (mondjuk csak egy 10 mm-es kocka mágnes) akkor az még nem fog kárt tenni a kamerádban.

febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem értem, mi a fenét keres a biciklin olyan erejű mágnes, amiért felmerülhet a károsodás veszélye...
febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Hát te is jó bunkó vagy,de mindegy.. Ha nem tudjuk mekkora a mágnes akkor csak "szerintem" típusú választ lehet adni.

Gondolom csak valami kicsike rögzítő mágnesről van szó,ha nem közvetlen a kamera mellett van akkor kizárt hogy bármi baja legyen

febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, kimaradt, egy 15x15x5-ös neodym mágnes rögzíti az első lámpát a helyén,de gondolhattátok volna, hogy nem hordozok egy 200 mm átmérőjű hangfalmágnest a bringán :D
febr. 21. 23:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak: hogy mit keres olyan erejű mágnes? Szerinted a ha tisztában lennék, hogy mennyire káros a kereskedelmi forgalomban elérhető neodym mágnes a memóriakártyára, feltenném a kérdést? A csudálatos zsír új Velotech biciklilámpa szilikonpántjának rögzítése hagyta el magát javíthatatlanul (megszakadt a műanyagban a menet,a fémperselyezés metrikus menettel pedig nem volt elégséges) így egy másik biciklilámpa rögzítő bilincsét alakítottam át, hogy arra felragasztottam a mágnest, és egy horganyzott lemezt a lámpa aljára oda ahova a csavar ment volna. De nem értem mit kell akadékoskodni, nem a barkácsmegoldás a lényeg, hanem hogy a 15x15x5 millis neodym mágnes 10 centiről kinyírja-e a kamerát, vagy a memóriakártyát. Igen, vagy nem? Ha igen, milyen távol legyen minimum, hogy ne kárositsa?
febr. 22. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát,ha a mobiltelefont,annak a kameráját,simkártyáját,memóriakártyáját nem nyírja ki egy olyan erős mágnes ami megtartja telót a mágneses autós mobiltartóban- pedig milliméterekre van ezektől az alkatrészektől...

Miben különbözik működésében,alkatrészileg egy akciókamera ebben a tekintetben?

febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez erősebb mágnes annál, mint ami az autós telefontartóban van. Úgy megfogja a lámpát, hogy a leggyatrább macskaköves úton sem esik le. De még mindig ez a legrendesebb válasz, bár más is mondta, hogy valszeg nem lesz semmi baja. Jelenleg 13 cm van a mágnes, és a kamera között úgy, hogy a kamera fejjel lefelé lóg, csak így belelógnak a képbe a bowdenek. Na mindegy, köszi😁
febr. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!