Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr fotósként vennék jó...

Tilinkó kérdése:

Amatőr fotósként vennék jó zoom-mal rendelkező, de kicsi gépet. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A CANON POWERSHOT SX740 HS-t nézegetem, korábban volt nekem az előző típusa. Azt olvastam, hogy kicsi a szenzora, ezért nem jó. Mit gondoltok?

ápr. 13. 08:03
 1/9 Mojjo ***** válasza:
77%
Azt, hogy az összes nagy zoomos és kisebb méretekkel rendelkező gépnek kicsi a szenzora, szóval emiatt felesleges más gépet választanod, ha ez szimpatikus.
ápr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
36%

Szia!

Privátban kizárólag privát, azaz másra nem tartozó, személyes ügyekről beszélek - igaz, ilyen ügyem itt a GYK-n egyáltalán senkivel nincs, így egyáltalán nem privátozom.

Az általad feltett kérdés sem személyes ügy, ezért nem értem, miért privátban tetted fel, mindenesetre bemásolom ide:


"A szenzor tulajdonképpen mit jelent? Mit okoz, ha kicsi?"

A szenzor a digitális fényképezőgépek azon része, ami az analóg gépeknél a befűzött filmnek felel meg. Az objektív a szenzorra vetíti az általa összegyűjtött fényt, amit a szenzor felfog és jellé alakít, amiből a fényképező szenzora megalkotja a képet.

Minél nagyobb a szenzor, azonos körülmények között annál több fényt gyűjt időegység alatt, ez pedig minden téren jobb képminőséget eredményez. Ezen kívül bizonyos technikai okokból a nagyobb szenzor a mélységélességgel - egy fontos képi kifejezőeszközzel - való könnyebb játékot és nagyobb játékteret tud biztosítani.

ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
55%

Elírtam:

"amiből a fényképező szenzora megalkotja a képet"

helyett helyesen:

"amiből a fényképező szoftvere megalkotja a képet"

ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt javaslom előbb tájékozódj, utána akarj új f.gepet.
ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Épp azt teszem, tájékozódom. Mojjo, köszi a választ!
ápr. 13. 18:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Mojjo! Tudnál ajánlani hasonló kvalitású gépet, mint amiről a kérdés szólt?
ápr. 15. 20:21
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@6: Nem tudom, milyen árra gondoltál, de a kompakt, könnyű szuperzoomos és jelenleg is kapható gép kategóriában a Panasonic Lumix TZ-200D szenzora talán a legnagyobb. És mindenképpen egy jó kis gép. De hobbifotózásra a Canon sem rossz.
ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rákerestem. Hát jó drága, de ez van.
ápr. 15. 20:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Mojjo! Most meg azt látom, hogy a keresett típus (CANON PowerShot SX740 HS) nem is kapható, pedig pár napja még láttam, hogy elérhető volt. Most tanácstalan vagyok. Hasonló tudású gépet szeretnék, 170.000 Ft-nál nem többért. Tudnál javasolni? Canont elsősorban. Köszönöm!
ápr. 17. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!