Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdvözlet! Bécsben élő Magyar...

Docmatic kérdése:

Üdvözlet! Bécsben élő Magyar állampolgár vagyok, bécsi állandó lakcímmel, Magyarországon ideiglenes lakcímmel rendelkezem. Vennék magyarországi használatra egy 50 ccm-es segédmotort. Magyarorszagon megvehetem ideiglenes magyar lakcímmel?

Figyelt kérdés
A motort kizárólag Magyarországon használnám,ott fizetnék érte biztosítást,mert itt Ausztriában rendszámot adnak rá és évenként ide kéne visszahozni vizsgáztatni.a jogi hátteret senki sem tudta eddig,se okmányiroda,se közlekedési hatóság,se itt Bécsben a hatóság... valahogy vicces...
2018. aug. 24. 14:47
 1/1 A Tengerész ***** válasza:
Olyan, hogy ideiglenes lakcím az eleve nincs. Feltételezem, hogy van magyar lakcímkártyád és azon az állandó lakcímed a bécsi a "tartózkodási helyed" ( ezt gondolod ideiglenes lakcímnek) meg a magyar címed. Veszel egy segédmotort, megteheted még lakcím nélkül is. A gond a kötelező felelősségbiztosítással lehet, de azt a tartózkodási helyed megjelöléssel megkötheted. A baj akkor van, ha nincs lakcímkártyád. dDe azt az okmányirodában kiválthatod, nekem csak annyi kellett hozzá, hogy bemutassam a személyimet meg az ingatlan papírjait ami igazolja a tulajdonjogomat. Ha nem a sajátodban laksz akkor kell a tulajdonos befogadó nyilatkozata.
2018. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!