Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék szintet lépni a...

Szeretnék szintet lépni a fotózásban, szeretnék venni egy DSLR gépet elsősorban madárfotózáshoz használnám, milyen gépet, és objektívet ajánlotok, az olcsóbb kategóriából?

Figyelt kérdés
Ja és milyen kiegészítőkre lesz szükségem? Konverter vagy előtétlencsék nemtudom...amatőr vagyok, de tanulgatom a témát, szeretnék komolyabban foglalkozni vele. Köszi a segítséget

2012. nov. 15. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyid van rá? ... és akkor mondom mit érdemesebb :)
2012. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Madárhoz kell egy hosszú tele. Mondanám, hogy fix 300, de szerintem neked ez is drága lesz:

[link]

[link]

[link]


A váz kevésbé fontos, a legjobb kell, amire még az obi meg még egy nagylátó után telik.


(Még ez is opció, de kicsit rövid, viszont gyors és strapabíró:

[link]

2012. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mi az a nagylátó? :) Használtan 80 körül vannak 70-300-as obik, az szerintem egész korrekt, újra nem tellene :)

Canon vagy nikont vegyek inkább? Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát anyagilag meg úgy állok, hogy egyenként tudom megvenni őket a csekély pedagógusi fizumból, szép lassan :)

2012. nov. 17. 14:06
 4/12 gergoap ***** válasza:
A 300mm kevés madárfotózáshoz. Oda fix 500 vagy 600mm kell nagy fényerővel. Az ára többszöröse a gépváznak. :-(
2012. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 300 mm már bőven jó madárfotóhoz, kicsit unom ezeket a karosszék filozófiákat.


Az első pár találat a flickr-ön a "bird 300 mm"-re:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nagylátó az alapobjektíved, amivel nem madarakat, hanem majdnem minden mást fotózol. Embereket, belső tereket, utcákat, nyaralást, stb.

Egy 18-55 VR vagy egy 18-55 IS II már elég, az egyik Canon, a másik Nikon.


Márkát az alapján választanék, hogy melyikhez tudsz olcsóbban egy jó minőségű teleobjektívet venni, lásd fenti linkeket. A Sigma 70-300 meg társaik szerintem elég felejtősek.

2012. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget nagyon! És csak Canon meg Nikon jöhet amúgy szóba? Pl olypmus vagy Sony DSLR? Azok nem jók? Csak árban azok barátibbak ahogy néztem.
2012. nov. 18. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy nem jók, de sokkal kevésbé elterjedtek. Ha Sony-t, Pentaxot, Olympust veszel a kölcsön/használt cuccot itthon kb. felejtsd is el. :(
2012. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó cuccok, de elég drágák hozzá a teleobjektívek, és kicsi a használt piac. Inkább csak újonnan tudsz majd dolgokat venni.
2012. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az alapobjektív illetve a nagylátószögű objektív amúgy totál nem ugyanaz. Alapobjektív amelynek gyújtótávolsága megegyezik a szenzor átlójával (24 x 36 mm-es FF szenzor esetén 50mm kb.). Nagylátóval amúgy ritkán portrézunk (fotózunk embert) a torzulások miatt. Embereket telével fotózunk, persze vannak kivételek.

Ez elég jól megmutatja a gyújtótávolság és a látószög viszonyát:

[link]

Viszont a nagylátószög/tele hatásokról ugye itt szó sincs ami külön történet.

2012. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!