Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

szeretnék majd venni egy fényképezőgépet. Vagyis részben venni, részben kapom is. (utólag karácsonyra)

Először egy bridge gépre gondoltam mert még nem volt komolyabb gép a kezemben. De egyik ismerősöm lebeszélt róla, mert szerinte csak pénz kidobás lenne (mert hamar "kinövöm"). Ezért most nem tudom, hogy vegyek-e egy DSLR-t vagy pedig egy brdige.gépet belépőként. Ezen belül először egy Fuji finepix S4000-re gondoltam. Ezen kívül ajánlanátok más gépeket, akár dslr akár bridge. Árat nem tudok mondani, mert csak részben (igen kevés részben) venném én. (szívesen várom azt is hogy miért tartanátok jó ötletnek egyes gép vásárlását!:))Szóval milyen gépek között "válogassak?" eddig a Canon és a Fuji tetszett meg.

Előre is köszönöm!



2012. dec. 28. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy Fuji finepix S4000 43 ezer környékétől kezdődik, ennyiért ne vegyél tükrös gépet... ahhoz kellene egy 150e kb

Bridge gép jó lesz neked, valószínű hogy nemigen értesz a fotózáshoz, ezért is megtanulni sokkal jobb egy bridge géppel. Nagyon jó fotókat lehet csinálni azzal is ne becsüld le. Viszont nem vennék ilyen bridge gépet mint amit te választottál, nincs B záridő, nincs szűrőmenete, nincs vakupapucs se... elég gyenge, inkább vegyél használtan egy jobbat, mondjuk egy Fuji HS 10-re kuporgass össze, nagyon jó kis gép.

2012. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm. Igen, igazad van, bizonytalan vagyok, épp ezért kérdezlek titeket.:)

Várom még a válaszokat.

2012. dec. 28. 17:48
 3/12 gergoap ***** válasza:

Én meg amondó vagyok, hogy egy kicsit gyűjtsél még hozzá és jobban jársz, ha veszel egy használt dslr-t, olyan 60-70.000 környékén. Sokkal jobb képminőséget kapsz, ami szerintem kárpótol a nagy zoom hiánya miatt.

Én már túl vagyok pár bridge gépen, elhiheted. (Fuji S5600, S6500, S9600, HS10, S200EXR) Utólag gondolva sokkal előbb váltanom kellett volna. :-(

2012. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gergoap ***** válasza:
Ja, az első kommenthez: Fuji HS10-et nehogy vegyél! Botrányosan rossz, zajos a képe már iso100-on is. Tele van vele a használtpiac.
2012. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most mér rossz a HS10? Nekem 3 évig Fuji s9600 volt és imádom még mindig, pedig már tükrösöm van. Jó képeket csináltam vele, magazin címlapjára is került egy belőle :) A3-asba is nyomtattam és egy rossz szó nem lehetett a minőségére.

Nagyon nem kell elvetni a bridge gépeket, egy előtéttel már makrózni lehet vele, de magában jó tájra, portréra, madarat is fotózni... :) Egy tükrösnél obikra van szükség, olcsón ez nem kivitelezhető, oké megveszi kit-el és akkor mit csinál? azzal szinte csak tájazni lehet... minden máshoz más más obi kellene. Bridge gép mellet lehet gyűjteni, főleg ha az illető használtan veszi meg, akkor alig veszít az értékéből, ha váltani akar, kisebb veszteséggel eladhatja majd a pénzt a tükrösébe vagy az obijaiba rakhatja majd. Megtanulni rajt a manuális módokat illetve más fontos dolgot meglehet, én is azon tanultam meg mindent, majd később már nem fog annyi felesleges képet csinálni a tükrössel, mert tudja hogy lehet jobb képeket készíteni és nem 500 kép készül egy séta alkalmával hanem 50 (nekem egy napi fotóstúrán kb ennyi megy el) ezzel a zárszerkezet is tovább bírja.

De ez csak egy tanács, azt csinálsz amit akarsz! :)

Azért pár képet linkelek amit én a Fuji S9600-as géppel csináltam, nehogy azt hidd, félrebeszélek.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Szerintem a minőségre nem lehet panasz, de döntsétek el ti.

2012. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jah még annyi, hogy az HS10 jobb mint az s9600...

B.Ú.É.K :)

2012. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 gergoap ***** válasza:

A Fuji HS10-ben BSI-CMOS szenzor van, azért zajos a képe. A képminőséget 100%-os képkivágás méretben illik nézni! Akkor teljesen szétesik a kép és zajos. A belinkelt képek kis méretűek, a legrosszabb géppel is jónak tűnnének.

Érdemes itt letölteni a tesztfotókat:

[link]

[link]

Amúgy szerintem az "S" soroztaban az S6500-nek van a legjobb képe, ár-érték győztes, azzal tudtam a legszebb képeket készíteni.

[link]

2012. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, megnéztem az s9600 tesztképeit, de botrányosan homályos, nekem nem volt ilyen... Ennyiből el se hiszem hogy az hs10-nél ez tükrözi a valóságot.
2012. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyűjts Nikon 1 J1-re. Most egész jó ára van, és még sokat is tud (100 ezerért van kb. és a legtöbb drágább bridge-nél jobb - egyedül csak annyi a 'gond, hogy nem lesz szuperzoomos, de az nem feltétlenül baj).


De egy Nikon D3100 vagy D5100 is jó lehet.


Ha meg nagyjából akarsz maradni a Fuji S4000 árkategóriájában, akkor meg inkább egy Canon Powershot SX230 HS.

2012. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Azért itt megoszlanak a vélemények.:)

Inkább maradnék ebben az árkategóriában, 90-100 ezer fölé egyenlőre nem mennék, amíg bele nem kóstoltam a fotózásba.De amiket írtatok mindenképp megnézem.

A válaszokat, kritizációkat, stb, továbbra is várom!:)

2012. dec. 31. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!