Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Csak amolyan itthoni fotózásra szeretném, már újítani akarok, a régi digitális fényképezőgépünk nagyon ratyi.

Mindenféleképpen bridge típusút szeretnék, ami éles képeket csinál, és lehetőleg jó minőségű videókat (kisbaba lesz a családban, szóval ez lényeges:) )

Nikon coolpix l810-re gondoltam, mi a véleményetek róla?

Esetleg jobb gépet tudtok ajánlani?

Árkategória az kb. itt legyen.


Köszönöm!



2013. jan. 1. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A 'bridge' fogalom kissé lazán van definiálva, ezért ezt félrevezetőnek tartom. Felhasználói tapasztalatokból kiindulva inkább magánál a szenzornál, és az optikánál fognám meg a kérdést.


Az általad említett fényképezőgépről a következőket kell tudni:

(*) 16 megapixeles kompakt CCD szenzor van benne -> a pixelszám elméletben stimmel, de nagyon részlettelen képet fogsz vele kapni, mert a kis szenzorra besűrített kis pixelek zajosak -> erős zajszűrés lesz még alap jelszinten is -> a zajszűrés pedig a részletekkel is legalább ugyanannyira elbánik, ha nem jobban.


(**) ha számodra az a vonzó, hogy széles látószögtől egészen erős teleobjektív tartományig lehet vele zoomolni, azt kell mondjam, hogy ezt az előnyét nem fogod tudni kihasználni az előbb említett kép-részlettelenség miatt. Egy jobb képet adó gép harmad akkora zoommal is élvezhetőbb képet ad, mint ez így.


Ha érdekel, hogy milyen alternatívák lehetnek milyen árkategóriákban, akkor ha gondolod, írj nekem privát üzenetet.

2013. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A másik dolog: nem javaslok AA-elemekkel működő fényképezőgépeket. Igaz, hogy a gép saját akksiját esetenként kicsit bonyolultabb beszerezni, de közel sem lehetetlen. Cserébe garantált az üzembiztonság, és az egy feltöltéssel készíthető képek száma. És ez komoly bosszúságoktól óvhat meg minket.
2013. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy csak angolul, de elérhető itt egy teszt a gépről: [link]


A tesztből hivatkozok egy mintaképet: [link]


Érdemes jól megnézni. A fű, a növényzet és az épület sem az igazi már középen (a szenzor gyengesége. Nem is beszélve a képszélekhez közeledve drasztikussá váló részletvesztésről (ez optika gyengeség).


Egy drágább gép, lényegesen kevesebb zoommal, de nagyobb és CMOS szenzorral (Nikon 1 J1): [link]


Ugye, hogy mennyire más? Képszélek is jók, a részletek is tisztábbak, nem úgy néz ki az egész, mintha egy tehetségtelen temperafestő játszott volna az egész képpel.


A kép ebből a tesztből származik: [link]

2013. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi. Most néztem a lényeget :D szóval árkategória....


igen, a Nikon J1 kissé több...


Akkor viszont Canon Powershot SX230 HS-t javaslok (esetleg más példányt az SX200-as szériából), az biztosan jobb a Nikon L810-nél.

2013. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha a Panasonic TZ25 tetszik jobban, azt ajánlanám.


Teszt és mintaképek itt: [link]

2013. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hűha, megmentetted az életem. :) :D


Ez a Nikon l810 tényleg elég életlen képeket csinál, nem lenne túl előnyös. Viszont nagyon jó videókat csinál (egyik barátnőmnek ilyen gép van, onnan tudom).


Én azt hittem, hogy a bridge típus azt jelenti, hogy olyan a külseje, mint a Nikon l810-é, és nem olyan kicsi, laposka. Nos, remélem érted :)


Szóval most még mindig bajban vagyok, az 5, készséges válaszod ellenére is.


De írok Neked privit, lehet, hogy azt előbb látod majd.

2013. jan. 1. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!