Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon objektív vásárlásához...

Nikon objektív vásárlásához lenne szükségem segítségre. Valaki?

Figyelt kérdés

Ajándékba lenne az objektív, keddre kellene.


Nézegetem a neten az objektíveket, és mivel nem értek hozzá, egyre jobban elveszek a kínálatban.


Tudna nekem valaki segíteni, hogy hobbifotózáshoz milyen szempontokat érdemes figyelembe venni??


Most egy Nikkor 18-105 objektív van a gépen. Valami olyat szeretnék, ami ennél többet tud, de nem kell 400.000 forintos objektív a gépre.


Én a Nikon 1 10-100 mm f/4.0-5.6 VR-t néztem ki.


De csak azért, mert olyan jónak tűnik a leírás alapján.


Tudnátok segíteni???


2013. jún. 1. 11:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tudatlanságom mutatja, hogy nem tudom, hogy számít-e, egy D5000- es gépről van szó.
2013. jún. 1. 11:49
 2/14 anonim ***** válasza:

Gyújtótávolságban nincs jelentős különbség e kettő között. A VR (képstabilizátor) egy jó dolog, de bár nem írtad, szerintm a meglévő is ilyen.


Ha csak egy ilyen nagy átfogású objektív van jelenleg a gépen, akkor célszerűbb lenne valami egészen mást venni, nem mégegy majdnem ugyanilyet.


Például egy teleobjektívet. Vagy egy makrót. Vagy egy fix 50 mm-es, nagy fényerejűt. Esetleg egy jobb minőségű, nem ilyen nagy átfogású zoomot, akár nagylátószögűt, akár kistelét.


Hogy melyik lenne ezek közül az ideális, csak akkor mondható meg, ha ismert, hogy mire használnák...

2013. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.


Főleg családi fotózásra használjuk, inkább belső térben. Időnként kint is, főleg nyáron, de elsősorban belső események készítésére kellene.


Javasolták még nekem az 50-300-as objektívet, de fogalmam sincs...


Így kicsit szűkítettem a kört?

2013. jún. 1. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Némileg szűkítetted, igen.


Azt írod, "Valami olyat szeretnék, ami ennél többet tud" - van valami konkrét kifogás a meglévő ellen? Miért van szükség másikra, mi az, amiben ez nem felel meg az elvárásaitoknak?



Mellesleg amit kinéztél, nem kopmpatibilis a te gépeddel.


A "Nikon 1" nem dslr, hanem cserélhető objektíves kompakt fényképező.

2013. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A páromnak lenne ajándékba, és ő szeretne új objektívet.


Az az igazság, hogy azt soha nem mondta, hogy miért szeretne újat, csak minden karácsony és szülinap alkalmával rágja a fülem, hogy miért nem kap/kapott már egy új objektívet.


De soha nem kérdeztem rá, hogy miben szeretne mást. Ugyanis azt hittem, hogy kb. az alapján tudok választani, hogy ez ilyen, van az egyel jobb, aztán annál is egyel jobb, stb.


Lehet a fénnyel kapcsolatosan lehetne valamiben gondolkozni??? Vagy teleobjektíves??? Bár azt nem tudom, hogy milyen árban lenne.

2013. jún. 1. 12:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Én elsőre azt mondanám, teleobjektív, de ez csak tipp.


Sokkal jobban járnál (és a férjed is :D), ha valahogy megtudnád tőle, mit szeretne, legalább nagyjából. Ha lenne valami kiindulási alap, akkor lehetne azon gondolkodni, hogy milyen lenne a legideálisabb, de így nehéz jót választani.


Kicsit olyan ez, mintha lenne egy autótok, mondjuk egy közönséges személyautó, és a férjed vágyna mégegyre. De mire? Sportkocsi nyáron élményautózni? Terepjáró, hogy tudjon a sárban dagonyázni? Egy pickup, vagy kisteherautó, mert azzal sok mindent lehet szállítani? Netán egy kis bevásárlóautót szeretne? Vagy egy veteránautót, esetleg egy amerikai izomautót? Találgathatunk, de hogy neki mire van szüksége, azt csak ő tudja...

2013. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

:D


Azért köszönöm, hogy segítettél.


Így már nem vagyok totál sötétségben, hanem nagyjából tudom, hogy mit is takar egy objektív vásárlás... mármint ez az autós példa jól szemlélteti, amit én eddig totál nem így képzeltem el :D


Abban esetleg még tudnál segíteni, hogy a vaku vásárlás is ilyen bonyolult, vagy ott azért nem ilyen összetett a kérdés?

2013. jún. 1. 13:03
 8/14 anonim ***** válasza:
A vaku sokkal egyszerűbb lesz. :)
2013. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ìrtál. Nagyon sokat segítettél!
2013. jún. 1. 13:39
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ugyanis azt hittem, hogy kb. az alapján tudok választani, hogy ez ilyen, van az egyel jobb, aztán annál is egyel jobb, stb"

Nem, nem. A dolog szerteágazó, nagyon is, rengeteg technikai és szubjektív dologtól függ.

Azt ajánlom, beszéld meg vele, pláne így, hogy nincs semmi rálátásod. Emlékszel még gyerekkorodra, mikor ruhát kaptál, de k-ra nem tetszett? Egy rosszul választott objektív pont ilyen nyűg lesz neki.

2013. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!