Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon objektív vásárlásához...

Nikon objektív vásárlásához lenne szükségem segítségre. Valaki?

Figyelt kérdés

Ajándékba lenne az objektív, keddre kellene.


Nézegetem a neten az objektíveket, és mivel nem értek hozzá, egyre jobban elveszek a kínálatban.


Tudna nekem valaki segíteni, hogy hobbifotózáshoz milyen szempontokat érdemes figyelembe venni??


Most egy Nikkor 18-105 objektív van a gépen. Valami olyat szeretnék, ami ennél többet tud, de nem kell 400.000 forintos objektív a gépre.


Én a Nikon 1 10-100 mm f/4.0-5.6 VR-t néztem ki.


De csak azért, mert olyan jónak tűnik a leírás alapján.


Tudnátok segíteni???


2013. jún. 1. 11:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért nem félek a vásárlásától, mert ha nem tetszik neki, akkor ki tudja cserélni egy általa választottra, de végül is legalább megvan végre az objektív vásárlás, mint ajándék.


De azért most elgondolkozom, hogy lehet, inkább vakut veszek neki, ha az egyszerűbb...

2013. jún. 1. 15:09
 12/14 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele. Én jobban örülnék egy objektívnek, mint egy vakunak. :)
2013. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A vaku egyszerűbb, két jóféle van:

[link]

[link]


A drágább fényesebb, valamint tudja irányítani a többit, ha valakinek több vakuja van. Később hasznos lehet ez a funkció, nekem ennek a Canon megfelelője van.


Objektív: a 18-105 relatíve jó, így én azt nem bántanám. Szóba jöhet egy új tele, ha madarakat, állatokat, vagy napsütéses sportot akar fotózni:

[link]


Ha inkább maradna beltérben, és kevés fényben, vagy kreatívan akar fotózni, akkor fixet érdemes nézni.


Portré célobjektív:

[link]


Általános kreatív:

[link]

[link]


Sajnos a jobb, általános eseményfotós nagylátó fixeket a D5000 nem hajtja meg, így azok kiesnek.


Szóba jöhet még:

makro és portré:

[link]

csak makro (inkább növények és csúszómászók, bogarakat ez elriasztja):

[link]

2013. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hàt nagyon köszönöm,ez nagy segìtsèg!!!
2013. jún. 1. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!