Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek max 100. 000ft-ért? (de inkább 80. 000) ami aránylag jó is. Persze nem profi fotózáshoz kellene hanem azért mert nemsokára megyek amerikába és oda mégsem mehetek ezzel a 10éves géppel :D

Figyelt kérdés

köszönöm a segítséget!

még annyi hogy ezek a színes gépek mindig is jobban tetszettek.. :) ha esetleg olyat tudnátok még.. neten kerestem de nem igazán értek hozzá..



2013. júl. 23. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 10 évesnél öregebb géppel is beengednek. :)


Amúgy ezek közül válassz, ami elég színes és belefér a keretedbe:

[link]



Ezek minőségi, többnyire nagy szenzoros, cserélhető objektíves kompaktok.


Olympus E-PM1-ből pl. van lilába és rózsaszínbe is.

2013. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
erről mit gondoltok? [link]
2013. júl. 23. 19:48
 3/10 anonim válasza:
vegyél egy cannon ixus 105 4xIS zoom lenses 5.0-20.0 mm-es lencséjű 12.1 mega pixeles gépet nekem is olyan van 3 módba lehet állítani 1. automatikus: csak megnyomod a gombot és fényképez 2. program: mutatja a fókuszt 1.0 alatt rossz 3. videó: videót tudsz vele készíteni
2013. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a Canon EOS M. Tükörreflexesekkel egyező képminőség, viszont kompaktokat idéző automata élességállítás.


Néhány hete ugyan kihozott egy szoftverfrissítést a Canon, ami gyorsít rajta, de nem tudom mennyire. Hallottam (láttam) már jót is, rosszat is a frissítésről.

2013. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor, ha már 130 felé jársz érdemes megcsípni egy utolsó darabot a Panasonic Lumix DMC-GF5-ből, 14-42mm-es objektívvel. Az nagyon gyors is.
2013. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

belinkelted a Canont, 130ezer az tobb mint 580 dollar.

en most vettem egy 12MP-es 50x-es optikai zoom-os canont $400ert a best buy-ban! Es az a gep nagyon komoly (Canon sx50hs)


Nezegesd a best buy es a frys electronics oldalakat es inkabb hozd ki a penzt es vegyel itt egyet, jobban jarsz.


Ezekben a boltokban a gepet ki lehet probalni (marmint ott a boltban kapcsolgathatod, meg nezegetheted, fotozhatsz is vele, csak nincs benne kartya, nem fogja elmenteni a kepet, de legalabb erzed, hogy hogy all kezre stb) es a best buyban pl. 15 nap a visszaviteli ido, vagyis hasznalod a gepet egy hetig es visszaviszed, visszaadjak a penzt. Veszel egy masikat, stb.


En is visszavittem a Canont mert nekem olyan kell ami elemes, nem aksis, meg amugy se fotozok, csak kirandulni voltunk es kellett. Minel nagyobb az opticai zoom, annal jobban ra tudsz kozeliteni a dolgokra es hidd el, egy Grand Canyonos, vagy akarmilyen foton nagyon jol mutat, ha van egy kis "melyseg is". Viszont ezek a gepek meretben mar lehet, hogy tul nagyok neked, vagy nehezek, illetve tudnak egy csomo dolgot, amit lehet, hogy te nem fogsz kihasznalni.


Ami meg nagy plusz volt ezen a gepen, hgoy az LCD kijelzoje kihajthatos es forgathato, es "kanyarban" is tudtam fotozni, illetve sajat magam ;)


Ha ilyen szines, zsebben elfero point-and-shoot gepet akarsz, abbol is van valasztek. Talalsz ilyeneket is az itteni boltokban. $200-ert mar olyat, hogy atlag felhasznalo csak amulni fog a kepek minosegen. Az arak, amiket majd latsz nettoban vannak megadva, szoval azokra meg szamolj ra kb. 7-8% adot, de szerintem meg igy is olcsobb, mint Mo-n (bar lehet hogy tevedek, hasonlitsd ossze az arakat;)


Egy 32gigas kartyat a fenykepezobe 25 dodoert vettem! Tudtam volna 7ezer fotot csinalni! De ha hozol magaddal laptopot, vagy lesz ismeros akinel a gepre mentheted a nap fotoit, akkor eleg egy kisebb kartya es raersz 500-1000 kep utan menteni es torolni a kartyat. Mondjuk ez igy biztonsagosabb is, neadjist elveszited a gepet az utazas vegen es az egesz amerikai elmeny a kartyan maradt elmentettlenul...


Egy ilyen kisebb geppel a figyelmet sem vonod magadra annyira, mint a nagy Canon/Nikon felteglakkal :)

2013. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg annyit osszehasolitaskeppen, hgy amit belinkeltel, azon a (cserlheto) lencse 18-55mm.


Az altalam vett/hasznalt/visszavitt 50x optikai zoom az 24-1200mm-nek felel meg, es tobb mint 100 dodoval olcsobb.


Ha a prerin szaladgalo vadlovakat is szepen akarod fotozni, akkor minel nagyobb lencset vagy minel nagyobb zoomos gepet vegyel.

Viszont az ilyen cserelheto lencses gepeknel a lencse a minden, sokszor dragabb mint maga a kamera-test, de gondolom nem akarsz tobb lencsevel kirandulni es felorankent cserelni oket... csak egy gondolat...

2013. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az EOS M-nek 12x nagyobb képérzékelője van mint az SX50-nek. Kisebb és gyorsabb gép. Nem kell félóránként cserélgetni rajta az objektívet, ez csak lehetőség. Főleg ha egy kitobjekívvel veszi, mert akkor nem fogja levenni.


Igen, ha nagy zoom kell, akkor kétségtelenül az SX50-nek áll a zászló, makróban is jobb nagyítást ad. De képminőségben legfeljebb csókolomot köszönhet az EOS M-nek.

2013. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

végülis most a Canon EOS-M és a Canon PowerShot SX50 HS..

az első fele akkora mint a másik de viszont az többet tud és olcsóbb is de "csak" 12,0 megapixeles a másik viszont 18.. de ezt eltekintve a második a jobb.. most mit csináljak? szerintetek melyik?

2013. júl. 25. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:

de "csak" 12,0 megapixeles - a fotoidat poszterre akarod nyagyitani es kitapetazni vele a szobat? Mert akkor 18MP

Ha csak laptopon, emailben, vagy esetleg hagyomanyos meretben kinyomtatva akarod villogtatni az ismerosoknek, akkor hidd el eleg a 12.


legutobbi model fotozason (jo par eve) meg csak 8 meg 10MP-es gepek voltak a fotosok kezebe es hidd el, eszmeletlen jo kepeket csinaltak, szoval ne dolj be a marketingnek, az MP nem minden, mint ahogy a loereo vagy a motor merete sem mindegy.


Peldaul, hogy milyen kocsit vegyel, mert le akarod cserelni a 10eves vasat es nem igazan erted a temat, szoval kerdezel: Suzukit vagy egy Chevy Camarot? Igaz, hogy a Camaro jobban nez ki, gyorsabban is megy es valoszinu kenyelmesebb, (meg dragabb is) de a kerdes az, hogy neked mik az igenyeid? Mert ha kell 4 kerek ami elvisz Abol Bbe, akkor eleg a Suzuki is. Ha versenyekre jarsz meg disco ele villogni a csajoknak, akkor mindenkepp Camaro.


Egyebkent szvsz az atlagember nem veszi eszre a kepminoseg elterest, legalabbis hetkoznapi hasznalatban. Ha profi fotos csinal ket kepet, nagy meretben kinagyitja es az ember orra ele helyezi, akkor lehet, de amikor az ismerosok tatott szajjal nezik a Golden Gate Bridge-es fotoidat, nem arra fognak gondolni, hogy jo jo, de a kepminoseg... :)


Szerintem meg veletlenul se e ket gep kozott valogass. Mint irtam korabban, a Canon-ok aksival mukodnek. Ha nem veszel hozza dragan tartalek aksit, akkor megszivhatod, amikor a Grand Canyon aljaba erve a gep lemerul es sehol egy konnektor hogy tolthess egy kicsit az aksira. Viszont ha ceruza elemes gepet veszel, akkor a hatizsakodba raksz fel tucat tartalekot, es ha netan azok is lemerulnenek, akkor minden utcasarkon talalsz benzinkutat ahol vehetsz ujakat. De ha befektetsz egy jo kis elem toltore, akkor ketnaponta elore feltolthetsz egy csomag elemet es akkor tutti nincs gond.

2013. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!