A Canon 40D jó gép?

Figyelt kérdés

Érdekelne, kinek milyen tapasztalata van vele, mert most nagyon olcsón hozzá tudnék jutni.

Kompaktról váltok dslr-re, komoly amatőrnek nevezném magam.



2013. aug. 23. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megvannak a korlátai, de abszolút szerethető, bár tény, hogy nem mai darab, de használható. :)
2013. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudnál mondani részleteket? :)
2013. aug. 23. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó gép, de vigyázni kell vele, mert a régi darabok zárja nagyon hamar bekrepál. Ha volt már zárcseréje, vagy későbbi modell (de nem tudom, milyen évi kell), akkor nincs vele gond.


[link]

2013. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fú fogalmam sincs hányas évjárat. :D
2013. aug. 23. 10:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy tévedés, az enyém az első darabok közül való és hatvanezer körüli expónál semmi baja a zárnak (kopp-kopp).
2013. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy tévedés"


Nem, nem tévedés. Keress rá, nézz utána. Még itthon is külön szerviz szakosodott a 40D tervezési hibájára. A hozzászólásod ugyanúgy logikai hibás, mint az az okfejtés, hogy "biztonsági övre nincs szükség, hisz volt már balesetem, nem voltam bekötve, mégse lett semmi bajom".

2013. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Adapter007 ***** válasza:

Szia,

minőségi kérdésben nem tudok hozzászólni, viszont van egy nem felettébb mérvadó, de óvatos következtetésre talán használható zár élettartam adatbázis a neten: [link] (a 40D-re már rákerestem neked)

Én egy 50D-t használok. Megnéztem a 40D specifikációját, persze 1-2 dologban elmarad az előd, de én ajánlom neked, ha nem akarsz videózni, és komoly amatőrnek nevezed magad, és nem akarsz részt venni a pixelháborúban.

A családban van 1100D-is, azt a masinát is imádom. Lehet, hogy belépő kategória, de mindent ugyanúgy meg tudok vele csinálni, marha nagy előnye a súlya, egy nehezebb obival sem annyira fárasztó fotózni. A 40D nehéznek nevezhető. Viszont ami nagy különbség pl. az 1100D és a 40D között, az a sorozat felvételi sebesség, 3kép/s helyett 6kép/s, ami a duplája. Igaz az 1100D ezt RAW formátumba fotózva nem tudja, olyan 1,5kép/s-re saccolom.

Az összes többi (képalkotási) paraméteren meg nem a gép, inkább egy jó objektív többet segít! Aki DSLR "felelős" tulajdonos, pontosan tudja, hogy a zár élettartam pedig mennyire függ a tulajdonostól, mennyire használja agresszíven, mennyit lő sorozatban, hogyan tárolja, stb. De nemárt időben elkezdeni gyűjteni apránként egy zárcserére, és ha bekövetkezik,nem fáj annyira! - én ezt teszem. Ha meg jó árban van, megbízható a tulaja, és minden szempontból megfelelne neked és az ára is korrekt, szerintem megvehető. Üdv

2013. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 S3l3jt válasza:
46%

A 2012 téli márkaháború csúcsgépeihez képest is, bizony még mindig jó ez a gép. Használd egészséggel.

Lehet a szervizelésre félretett pénz, és a vásárlás összege, kiad egy vadi új gépet.

Kalkuláld.

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Én személy szerint (szentségtörés) :) 20mpx alatt nem vennék gépet. Fejlődtek az érzékelők. pld DualPixel http://www.youtube.com/watch?v=lgqB6VlslBY

Ja meg a videózás... manapság lassan olcsóbb mint egy komoly videokamerába invesztálni. Azonos minőség.

2013. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 150 euróért van egy Canon 17-85 mm-es obival együtt.
2013. aug. 24. 16:16
 10/13 anonim ***** válasza:

20 Mp alatt nem? Hát, akkor az 1D X-ből kimaradsz.

Sosem értettem, mi az értelme ennek a buzulásnak, a képminőséghez úgysincs köze.

2013. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!