Canon vagy Nikon?

Figyelt kérdés
Tükörreflexesbe melyik a jobb ( 200.000Ft-om van lehetőleg váz obival legyen mert profibb obikra most még nincs pénzem) Minden fotózására alkalmas ( nyaraláskor stb.) de a fő a természetfotózás ( állatok - makrofotózás de ehhez majd speciális obit kell vennem gondolom)Ha tudtok konkrét modellt írjatok! És ha pl. Canon akkor írjátok miért az és a másik miért nem annyira ( vagy amit csak tudtok) Köszi!

2013. aug. 27. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez már régóta feloldhatatlan hitvita, nincs rá egybites válasz.

De ha nem csak rendszerkiegészítőkben gondolkodsz, hanem barkácsolni is akarsz (m42, távcső, stb) akkor egyértelműen Canon, az jobban támogatja a barkácsolást :)

2013. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Eldöntetlen, eldönthetetlen kérdés. Bármelyiket választod, ha megtanulod jól használni meg fogod szeretni. A két tábor közötti verseny eredménye mindig döntetlen. Én Canon párti vagyok. Legtöbb fotós ismerősöm szintén. Gyakran adunk kölcsön egymásnak kiegészítőket. A 200.000 indulásnak szűken elég. Nem fogsz itt megállni.

A jó képet Te csinálod.

2013. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi én is inkább a Canon felé kacsintgattam és melyiket ajánlanád ( váz esetleg objektív hozzá) ?
2013. aug. 28. 12:43
 4/14 anonim ***** válasza:
A 600d+18-135 pont belefér a 20-ba. kezdetnek nem rossz
2013. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bocs nem 20, hanem 200
2013. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írták - helyesen -, hogy ezt nem lehet eldönteni.

A Canonos kollégák már képviseltették magukat :-), így most jön egy(-két...) Nikonos ajánlat, hogy összezavarjalak. ;-)

D5100 + 18-105 (~165e)

D3100 + 18-55 + 55-200 (~170e) (+ esetleg egy Raynox DCR-250 makró lencse 15-20e-ért, így a makrózásba is belekóstolhatsz!)


Arra még érdemes figyelni, hogy szükséged lesz memóriakártyá(k)ra, táskára... Ezeken sem szabad spórolni! Kártyából én a jól bevált SanDisket javaslom 8-16 gigás méretben. Táskát ízlés szerint, de érdemes olyat venni, ami egy picit nagyobb az aktuális felszereléshez szükségesnél, így egy esetleges új optikánál nem kell rögtön táskát is cserélni. Addig is elfér benne uzsonna, üdítő, egyéb apróság. :-)

Sok szerencsét!

2013. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én inkább Nikon párti vagyok, de mint előttem is mondták, a két márka közül nem lehet megállapítani, hogy melyik a jobb. Mindegyik egyre jobb gépeket ad ki...


Szerintem 200 ból elég jó gépre futja. én javasolnék egy Nikon D5100-at. Az objektív persze itt megint relatív.


Dönts, ahogy gondolod, mind a kettő nagyon profi gyártó

2013. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg elbizonytalanítottatok :) Ma voltam a Media Markt-ban és megnézegettem ( még Canon hitben inkább a Canonosokat) lehet hogy várok még kicsit (gyűjtök vagy várok a karácsonyi akciókra)és vennék egy Canon eos 700d egy 18-135m obival vagy a másik ugyan ekkora objektívvel az eos 60d. A nikontól azért "távolodtam el" mert egyik ismerősünk azt mondta h az ő gépe a piros dolgokat nem jeleníti meg meg elemmel működik és az pillanatok alatt lemerül .... És Nikonsok! Ezek a gépek amiket ti írtatok azok aksival vagy elemmel működnek és melyiket ajánlanátok inkább elem vagy inkább aksi ??? Köszi minden segítséget :)
2013. aug. 30. 20:12
 9/14 A kérdező kommentje:
*18-135mm :) ( nem méter )
2013. aug. 30. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:

"a piros dolgokat nem jeleníti meg meg elemmel működik"

Nem mai csirke a gép, amivel operál, mert elemes Nikon gép legfeljebb a kompakt kategóriában van már, ha egyáltalán van. :-) A "színtévesztés" is, ha jól tudom, csak egy-két régebbi típusra volt jellemző, azthiszem az infra-szűrő hibája volt ez anno, de ilyen hiba ma már nem áll fenn.

Elem vs. akku - egyértelműen utóbbi, de mivel mind a Canon, mind a Nikon tükrösök saját lítium-ion akkuval mennek, a kérdés tárgytalan. :-)

A 60D váz nem rossz, könnyebben kezelhető (több a gomb és a tárcsa, így kevesebbet kell a kijelzőt nézni, menüben kutatni), de a képek minősége nem elsősorban a váztól, hanem az optikától függ. Vagyis ha telik egy 60D 18-135 kitre, akkor én inkább egy xxxD kitet javasolnék ugyanezzel az obival + mondjuk az 50 1.8-as lencsével. Ezzel már lehet "művészkedni". :-)

2013. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!