Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fotósnak tanulás szempon...

Kezdő fotósnak tanulás szempontjából melyik gépet választanátok? Melyiket érdemes?

Figyelt kérdés
Fujifilm Finepix s4000 vagy Polaroid is2132 bridge
2013. szept. 3. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem végül is mindegy, hogy melyiket választod. A lényeg, hogy legyen benne manuális beállítás. A Fujiban biztos, hogy van. A Polaroidról nem találtam adatlapot, de a bemutató videó alapján úgy tűnik, hogy abban is van.


Ha tényleg tanulni akarod, ahhoz kell a manuál (iso, blende, zár stb).


A megapixel alapján sose dönts.

2013. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Manuális annyit takar h kézzel állítgatom be az élességet stb ugye?

A polaroid mellett döntöttem.Árban és márkában is jobban tetszik.

2013. szept. 3. 18:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem hogy ha memo kártyát szeretnék bele,mire kell majd figyelnem?
2013. szept. 3. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:

A manuális beállítás annyit tesz, hogy te magad állítod be a rekesz nyílását, a záridőt és az érzékenységet. Ha komolyan gondolod, előbb-utóbb minimum ezeket tudnod KELL.


Memóriakártyánál elég a CL4-es is, én Kingstone kártyákat szoktam használni, eddig beváltak. De bármilyen SD kártya jó lesz végül is, egyik sem annyira gagyi szerintem.

Bár ha videózni is akarsz, akkor jól jöhet ha gyors a kártya (a CL szám minél nagyobb legyen, persze az ára is úgy nő)


Viszont tölthető akkukból minőségit vegyél. Ez először lesz drágább, de hidd el később kifizetődik.

Egy rendes töltő is kell hozzá.

Vagy a Sanyo Eneloop akkujai vagy Energizer. Én rendszervakuhoz használok ilyeneket, ezeket csak ajánlani szoktam!


Első voltam :)

2013. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!