Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes emelt...

Szerintetek érdemes emelt szintű érettségit tenni matekból?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben érettségizek. Azért kérdezem ezt, mert sokaktól azt hallottam, hogy ha pl. én egy 98 százalékos matek KÖZÉPSZINTŰ érettségit írok, akkor ugyan ott vagyok a pluszpontokkal együtt mint ha emelten mondjuk egy 60 százalékosat írnák...szerintetek?

2013. szept. 2. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pont 98%-os közepet írtam. :P

Én is ezen vaciláltam, továbbá plusz nehézség, ami csak a matek esetében áll fenn, hogy szóbelizni amúgy nem kell, csak ha emeltezel.

Esetleg ha a másik felvételi tárgyból emelteznél? Én is ezt tettem. Hiszen biológiából így is, úgy is kellett volna érettségiznem, tehát venni kellett volna rá a fáradtságot, hogy megtanuljak MAJDNEM mindent. Akkor már alig plusz teher, ha még azt a pár, emeltre megkövetelt dolgot is megtanulom, nem? Biológiából ráadásul viszonylag kicsi a különbség az emelt és a közép szitnje között. Szerintem legalábbis...

De azt is fontold meg, hogy ugye egyetemen azért kell tudni a matekot rendesen. (Mivel plusz pontot kapnál érte, feltételezem, hogy felvételi tárgyról van szó.)

2013. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Sajnos nem tudok másik tantárgyból emeltezni, mert akkor a faktot 11.ben el kellet volna kezdeni...de számításaim szerint többet érnék a középpel a pontokat nézve...c
2013. szept. 2. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Én nem jártam biosz faktra. Matek-kémiás voltam, és igen, bioszból emelteztem, és hozzátenném jobb eredménnyel, mint faktos társaim. Ettől ne ijedj meg. =)
2013. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!