Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mely DSLR gépekkel és objektív...

Mely DSLR gépekkel és objektívekkel lehet olyan fényképeket készíteni, melyek teljes méretben is szépek lesznek? (Nem zajosak, nem elmosódottak, stb).

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem annyira gépfüggő... Sokkal inkább objektív, mélységélességtől, ISO értéktől, témától függ. :D
2013. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát egy Sony A200-assal, vagy egy Canon 600D-vel is lehet éles képeket készíteni - teljes méretben megtekintve - "csak" egy jó objektív kell hozzá?


Sajnos (kezdő lévén) az ISO értékekről semmit nem tudok.

2013. okt. 7. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az élesség elsősorban a kép készítőjétől függ. Kompakt géppel is készíthetsz tűéles de akár elmosódott képeket is, ha bemozdul a kezed, vagy nem megfelelő záridővel dolgozol. A "képzaj" leginkább magas ISO érték használatakor látszik, így mindig a LEHETŐ legalacsonyabb ISO értéket érdemes használni. Az objektív lehetőleg fényerős legyen, akkor rosszabb fényviszonyok esetén sem kell annyira megemelni a ISO-t.

Nekem most Canon EOS 600D-m van. Az első tükörreflexes gépem egy Canon kompakt után. Ez még belépő szintű DSLR, de már itt is ég és föld a különbség a korábbi egyszerű gépem és e között.

De valószínűleg bármelyik DSLR képes már nagyon jó minőséget nyújtani. Főleg egy jobb obival. Én a helyedben (ha teheted) 2-es, vagy az alatti fényerejű objektívet keresnék.(f2; f1,8; f1,4; de még az f2,8 sem rossz csak sajnos a fényerő eléggé meg tudja dobni az árakat).

2013. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pontosan ahogy az előző írta... de az obi attól függ, mit akarsz fényképezni.. modellhez kell a fényerős fix de mondjuk egy sportversenyen ahol távolabb vagy a témától semmit ném ér... (pl F1-nél)

és olvasgass utánna ezeknek az alapfogalmaknak mert nagyon fontosak pl: www.fotovilag.hu -n van ilyen oktatósorozat kezdőknek én is néztem itt sokmindent

#1. voltam :D ha van kérdés írj :P

2013. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fénykép, a fényképésztől függ, de nem árt ha van egy jó gép is hozzá.
2013. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Adapter007 ***** válasza:

Mindennel lehet, nem csak DSLR-el. A megapixel-háború miatt, ha zajosabb egy kép, akkor visszább lehet méretezni, és akkor kisebb lesz a képzaj is, a kép pedig élesedik. És még mindig marad megapixel egy 21*30as képhez.

Szóval törekedj a legalacsonyabb ISO-ra, olyan dolgot fényképezz, ami önmagában is!!! szép (mert a kamerától egy elhervadt virág nem éled újjá, tehát ami ronda az ronda lesz a képen is, alapjaiban nem tudod megváltoztatni a látványt), ha berázod a kamerád tedd állványra! Nézz utána az ISO/rekesz/záridő összefüggéseknek, értsd meg a mélységélesség fogalmát (miktől függ), ismerd a lencsehibákat!, és nem utolsó sorban ha minden tudsz, akkor még utána nézhetsz hogyan kell egy témához hozzávilágítani, mert nem mindenhol/mindenkor ideálisak a fényviszonyok.

Persze rengeteg minden múlik a megfelelő komponáláson, a megfelelő látószög kiválasztásán keresztül a képen szereplő "dolgok" súlyán és viszonyán át a tartalomig.

Az alapfogalmakat leírtam, ezeket kell kiguglizni, megtanulni, gyakorolni, és akár egy legolcsóbb kompakt géppel is olyan képeket csinálhatsz, hogy mások bef****nak tőle :)


(ha ezekhez nincs kedved, türelmed, akkor maradhat a gép automata üzemmódban, nem kell megvenni a legdrágább DSLR-t, de ne is legyen olcsó, és sok szerencsével és gombnyomással, lehet majd 1-2 kiemelkedő. De az a szerencsén és nem a gépen és rajtad fog múlni)


Üdv

2013. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!