Nikon D3100 HDR fotó?

Figyelt kérdés
Hogyan tudok Nikon D3100-as fényképezőgéppel HDR fényképet csinálni ,milyen funkcióval vagy gombbal illetve mit kell tudnom róla ?

2013. okt. 19. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
szerintem ez a gép nem tud hdr módot...
2013. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gépen belül nincs ennél HDR összeillesztés, de még expozíció sorozat sem.


A HDR képekhez szükséged lesz egy állványra és egy szoftverre amivel összetudod illeszteni a képeket "hádéerré" :) (pl. HDR Efex Pro, Photomatix Pro)


Ami a képeket illeti: állványra rakod, onnan el nem mozdítod a gépet, amíg min. 3 fotót nem csinálsz. Kell egy normál expós, egy alul exponált és egy felül exponált. (Azaz egy normál, a normáltól egy sötétebb és a normáltól egy világosabb). És ezt a 3 képet kell a szoftverekben összeillesztened.


De nyilván több képből is állhat, de minimum 3 kell hozzá.

2013. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

És azt még megtudnád neked mondani ,hogy , hogy hol tudom beállítani ezeket ?

2013. okt. 20. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem az is jó, ha pl. a záridőt növeled és csökkented :) [Legalábbis nekem bevált így is]


De van expozíció-kompenzáció, -3 és +3 értékekig.

[link] - alul a + és - ikonú, ami 0.0 értéken van alaphelyzetben. (A vaku kompenzáció mellett)


Tehát csinálsz egy olyan ami nullán van, egy olyat ami pl. -2-n és egy olyat ami +2-n.


Persze több képet is csinálhatsz, sokan 5-7 képből illesztik össze. De minimum 3 kell! :)

2013. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!!:))))
2013. okt. 22. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!