Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok 40 ezer ft-ig (ne ez a kompakt llegyen hanem nagy optikás)!?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 20:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A záridő az, amikor meghatározod, hogy a fény mennyi ideig jusson az érzékelőre.


A rekesz(blende) pedig hogy azt szabályozza, hogy az objektívbe mennyi fény jusson be!

2013. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
aha értem!
2013. okt. 28. 16:52
 23/25 Iridium válasza:

A véleményem az, hogy 40k-ért nem nagyon fogsz tudni DSLR gépet venni, pláne objektívvel, vagy ovjektívekkel. Még egy használt valamire való gépváz (amibe nincs 300millió expo)sem tudnék ajánlani. A javaslatom az lenne, hogy gyüjtsél még egy kicsit és addig járd körbe a fényképezéshez tartzó kérdéseket. Olvass teszteket, fórumokat, stb... Olvass, hogy mi micsoda és miért van.

Mit szeretnél fényképezni? Az sem mindegy milyen objektívet veszel. Ha makrózni szeretnél olyan obi is kell.

Valószínüleg azt gondolod, hogy ha veszel egy másik (drágább) gépet, nagyon jók lesznek a képeid. Ez csak kis részint lesz igaz. Attól nem lesznek jó képeid, hogy veszel egy eos 1-est.

A másik része az hogy ha van egy jó géped nem rakhatsz rá vacak objektívet. Az kb olyan mintha vennél egy sportautót, hogy száguldozz de csak egy Trabant motort vennél bele. Már látom is a következő komikat a kitobjektívek mellet, hogy azok milyen jók. Hát persze, hogy jók a maguk módján. De lássuk be, hogy azok azért nem a legjobbak. Persze kivételek vannak.

Ne a megapixeleket nézd. Semmit nem jelent. Na ez így egy kicsit durva, de ha összehasonlítasz egy 16 megás bridge és egy 7-8 éves mondjuk canon 300d képek közti különbséget meglepődnél. Pedig utóbbi csak 6 megás.

Én a helyedbe gyüjtenék egy kicsit még és szétnéznék a használt piacon. Lehet venni jókat és kezdésnek bőven megfelel. Sőt.

2013. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hát most egy canon eos 600d-n gondolkodom! De az még arrébb van mert le szeretném tenni a nagy motor jogsit. Szeretnék makrózni is. Tájképet is. Meg persze ha nyaralás van akkor a családot stb. Akkor gyüjtök tükörreflexesre. Meg még tanulok egy kicsit. Köszi a választ!... :)
2013. nov. 5. 18:01
 25/25 A kérdező kommentje:
Tudnál küldeni használtan egy tükörreflexeset? Én nem találtam!
2013. nov. 5. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!