Mennyivel rosszabb egy 8.9 megapixeles videókamera egy 20.4 megapixelesnél? Nagyon érzékelhető a különbség?

Figyelt kérdés
2013. okt. 28. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Videókamera??? Mármint a videókamerában lévő fényképező funkció?


Mert fényképezőgép esetében nem rosszabb egyik a másiknál, nem a megapixelek számítanak.

Na most ha van egy 20,4 megapixeles kompakt gép és van egy 8,9 megapixeles DSLR gép - nyilván a DSLR a jobb.


Szóval ez gépfüggő is.


De ha azonos kategóriájú gépekről is van szó, nem feltétlenül rosszabb az egyik a másiknál. A nagyobb megapixel miatt előfordulhat nagyobb zajosodás.

De a 20,4 megapixeles gép igencsak mostani lehet a 8,9 megapixeles meg már olyan 4-6 éves körüli. Szóval szoftverbeli és érzékelői különbségek is lehetnek (az újabban fejlettebbek pl.)

Szóval pontosan nem lehet megmondani.


De általánosságban valóban nem a megapixel számít, esetleg ha vásárlás előtt állsz nézz tesztfotókat, leírásokat! :)

2013. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül fényképfunkcióra gondoltam. A videó is megadható megapixelekben. De ezek szerint ez számít a legkevésbé. Köszönöm a választ!
2013. okt. 29. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy FullHD-s videó felbontása 1920x1080, így pontosan 2073600 pixeles (azaz 2.07 megapixeles). Mint láthatod, ezt kb minden mai kamera meglépi.

#1 kifejtette, "megapixel" leginkább csak egy szám, valós minőségről nem nagyon tudsz rá következtetni.

2013. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Utolsó: de valami oka csak van, hogy mindig nagybetűkkel ráírják a megapixelszámot a kamerákra. Amúgy én is hallottam már ezt. Egyet is értek veled, csak nem értem minek minden gépen szajkózni, hogy ez ennyi és ennyi megapixel, ha úgyis "csak" full HD lesz belőle.
2013. okt. 29. 01:45
 5/8 anonim ***** válasza:

"de valami oka csak van, hogy mindig nagybetűkkel ráírják a megapixelszámot a kamerákra"

igen, van: parasztvakítás

2013. okt. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A MP tényleg parasztvakítás. Egy profi kamerára vagy fényképezőre sincs ráírva, csak a kommersz változatokra, mert aki ért hozzá, azt nem lehet ezzel megvezetni.


A FullHD-t már említették, hogy alig több, mint 2 MP. Egy 300 DPI-s, A4-es nyomathoz 8,7 MP kell. Erős kétségeim vannak, hogy te ekkorákat fogsz nyomtatni, de ha mégis, még arra is elég a kisebb felbontás.


Ennek tükrében ez legyen az utolsó, amit nézel.

2013. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit körbenézelődtem és alapvetően van értelme, de nem sok. Annyi, hogy ha optikai zoomon felül szeretnék még zoomolni, később lesz kockás a kép, illetve jobb minőségű fényképet csinál. Ez tényleg nem valami nagy szám. Pedig általában egy 40-50 ezerrel drágábbak a magasabb megapixelszámú gépek, amik egy centivel nem tudnak többet, mint az alacsonyabbak. Egyébként köszi a válaszokat!
2013. okt. 30. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz: az optika minősége sokkal fontosabb, mint a szenzor, és erről nem tájékoztatnak a számok, legfeljebb az árcímke.
2013. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!