Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes gép vagy kompakt?

Tükörreflexes gép vagy kompakt?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit komolyabban fotózgatni. Most egy kis Sony kompakt gépem van, de ez már régi, és lassú is.

14 éves fiú vagyok, már pár éve gyűjtögetek, és most 150 ezrem van.

Ebből tudnék venni egy Canon 600D-t 18-55mm-es obival, meg táskával.

De mindenhol azt olvasom, hogy az én korosztályom csak megveszi a gépet, és nem is használja az automata módon kívül másra. Félek hogy én sem használnám. Nem volt még ilyen gépem, igazából nem is nagyon tudok róla sokat. Az tetszik benne, hogy amint lenyomom a gombot, elkapja a pillanatot.


Az lenne a kérdés hogy vegyek egy ilyen gépet, meg fogom-e tudni tanulni használni, vagy inkább 100-ezer körül egy kompaktot?


És még hogy mire lehet használni egy DSLR-t, tehát mire jó a manuális mód?



2013. nov. 23. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Néhány dolgot kicsit összekeversz. A kompaktokon, legalább is a bridge-ken van manuális mód, ami Azt takarja, hogy te állítod be manuálisan a rekeszértéker, a záridőt, az ISO-t stb. Nem azért érdemes DSLR-t (digitális tükörreflexes gép) venni, mert a képérzékelője (CCD) sokkal nagyobb mint a kompaktoké, meg mert cserélhető az objektíve (bár vannak cserélhető obis kompaktok is, de szerintem ezek fölöslegesek.), meg mert a szerkezetéből adódóan azt látod a keresőben ami a fotón is lesz, mert az obin keresztül látsz ki (ennek olvass utána, google a barátod) és így könnyebb pl élességet állítani. Szerintem nem baj az, ha automatában használod, de tudni kell használni az M-et is. Ha belépő dslr-keresel én inkább Nikont (Nikon 3100/3200/5100) ajánlanék, de ez ízlés kérdése. Minden esetre ha komolyan el akarsz kezdeni fotózni, akkor én mindenképp tükrös gépet ajánlanék.
2013. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem az, hogy vegyél-e egy ilyen gépet, még csak nem is az, hogy meg fogod-e tudni tanulni használni.


A kérdés az, akarod-e megtanulni. Akarsz-e foglalkozni vele, rengeteg időt tölteni tanulással, olvasással, gyakorlással, vagy elég az, hogy automatában lenyomod a gombot, és kész a képed.


Az utóbbi eset sem szégyen, a mai kompakt és bridge gépek automata módban is egészen jó képeket csinálnak, csak emiatt feleselges dslr-re költeni. Ráadásul a bridge gépekben benne van a tanulás lehetősége, hisz' rendelkeznek manuális beállítási lehetőségekkel is, így ha érdekel a dolog, akkor lehet vele fejlődni is.


Figyelembe kell venni továbbá azt is, hogy a dslr önmagában nem jelent jobb fényképeket. Ez egy bonyolult technika, meg kell tudni tanulni a használatát, anélkül csak egy drága kompakt lesz - sőt, néhány tekintetben kevesebb is.

2013. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az első vagyok. A második sorban valamit összekevertem.

"Nem azért érdemes DSLR-t (digitális tükörreflexes gép) venni, mert a képérzékelője" pont hogy azért érdemes azt venni :D

2013. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

elsőnek mondom: a mai tükrösökben általában már CMOS érzékelő van de ez igazából most mindegy.

kérdező:

szerintem nem éri meg az, hogy most veszel egy 100ezres bridge-t, és miondjuk 1 vagy 2 év után tükröset... felesleges, mivel a tükrösön is van automata mód.. egyébkénet meg egyáltalán nem nehéz megtanulni a manuális dolgokat, elsőnek kezdhetsz a rekesz- vagy záridőelőválasztásos móddal

én meg inkább egy 650D-t javasolnák, külföldrőr (én is így vettem magamnak egyet, és kb 70ezret spóroltam) és azzal jobban tudnál fejlődni(STM obik pl.)

ha kell oldal vagy van kérdésed írj 16/F

2013. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megy a zöld mindenkinek.


A 600D-mellett döntöttem, a 18-55-ös obival és a táskával. Fogok venni könyveket, egyenlőre a digiális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2014 - címűt néztem ( [link] ), ez jónak tűnik. Szeretném kitanulni, és jó képeket készíteni.

Már alig várom, hogy használhassam! :)

Mégegyszer köszi!

2013. nov. 23. 21:44
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja, és első válaszolónak:

Azért Canont néztem, mert van egy távolabbi rokonomnak Canon DSLR-je és ha majd szeretnék új obit venni, ki tudom próbálni előtte az övéit, és kitalálni hogy milyen kell.

2013. nov. 23. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz mert nem mindegyik canon objektív jó, minden canon gépre. Itt is vannak kategóriák.
2013. nov. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki egy 100d-t is, 100 alatt van most valahol akcióban (18-55 kit-el), így maradna pénzed még pl. egy rendszervakura (Yongnuo egész olcsó) vagy egy 1.8as 50mm-es kis plasztik csodára. Ezekkel is megválthatod a világot - ha ez a cél :-). Mondjuk elég kis gép, meg kell nézni, mennyire jó a fogása, illetve nem fognak belédesni a tinilányok, ha meglátják ;-).

DSLR-nél még az ISO egy nagy varázslat, 100d-nél feltekerheted 800-1600-ra is, RAW-ban fotózva közel tökéletes minőség jön ki belőle, erre egy átlag bridge-nél nincs lehetőség. Ha meg baj van (sötét szoba a nagymamánál, vakuzni nem akarsz), felpörgeted 3200-6400-ra, feldobod az 1.8/50-est és nem foglalkozol a szemcsézettséggel, viszont megörökíted a mamát. Ilyen fényviszonyok mellett egy bridge-el csak vakuzni tudsz.

Az obi cserebere jó ötlet, ha crop-os gépet veszel, az összes obija jó lesz neked (asszem, most így hirtelen nem tudnék olyat mondani, ami nem).

2013. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a belépő szintű DSLR műanyag kitobjektívvel kicsit zsákutca, mert olyan képminőséget tud egy nagyon jó minőségű bridge is kevesebb pénzért. Sőt, még jobbat is. Pl Lumix FZ200 fényereje 600mm-nek megfelelő gyújtótávnál is 2.8!!!! Na erre alapból nem képesek a kis műanyag játékobjektívek amit a vázhoz kapsz. Azok a fényerők nagyjából a vicckategória, hogy pl. 18-55mm objektív 3.5-5.6 os fényerejű! Bocsi, de a világon bármikor is volt ilyen nevetséges fényerő korábban, hogy 50mm-nél 5.6-os a fényerő??? Régi világban a legrosszabb 50mm-es obiknak is 2-es volt a fényereje. De inkább 1.8 vagy 1.7.

Ha komolyan akarsz fotózni, akkor csak abban az esetben éri meg DSLR-t venni ha költeni is akarsz/tudsz jó minőségű objektívekre. Szóval ha érdekel és amatőr irányba haladnál tovább tuti nem állsz meg félmillió alatt.

Ha viszont csak "dokumentálni" szeretnéd a körülötted lévő világot akkor inkább egy jó ultrazoomot vegyél, kicsi, nem kell fotóstáskát hurcolni, nem kell objektívet cserélgetni amitől porolódhat, egy hátránya van, hogy 400-as ISO fölé nem érdemes menni.

Viszont ha 130.000-ért veszel egy Lumix FZ200-at, nem is biztos hogy érzékenységben magasabb ISO-t kell majd beállítanod ilyen nagy fix fényerő mellett.

Olcsón csak egyféleképpen tudsz hozzájutni jó minőségű fényerős obikhoz, ha lemondasz az automata élességállításról, és veszel régi manuális objektíveket. Ebben az esetben a Pentax a nyerő márka.

2013. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Javaslom, hogy először olvass utána a fotózás alapjainak, és ha esetleg van a családban egy régi filmes tükörreflexes gép (mindegy milyen régi, csak használható legyen), próbálj meg azzal kifotózni egy tekercs filmet nagy odafigyeléssel különböző manuális beállításokkal. Az előhíváskor be is lehet szkenneltetni.
2013. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!