Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A napokban sikerült vásárolnom...

A napokban sikerült vásárolnom egy Canon 1100d fényképezőgépet eddig csak kompakt gépem volt így azt se tudom mit merre, hogyan. Tudnátok segíteni, hogy mit hogyan csináljak?!

Figyelt kérdés
Decemberben külföldre utazom és szeretnék jó képeket csinálni. A neten már keresgéltem leírásokat de sajnos nem jutottam vele semmire!

2013. nov. 14. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha a neten lévő anyagokkal nem jutsz semmire, akkor semmivel. Ott van minden, amit csak el lehet képzelni.


De mondok jobbat: a használati útmutatót kézbevetted már?


Egyébként jó képeket nem fogsz csinálni decemberben. "Jó" képeket talán, de jókat nem. Ha érted a különbséget.


Fényképezni nem lehet megtanulni két hét alatt.


Ennyi idő alatt viszont megismerheted az alapfogalmakat, megtanulhatod, mi hogyan függ össze egymással - és talán néha majd ki mered venni fullautomata módból a gépet.

2013. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

itt van egy pér, bár sokhoz tagnak kell lenni...

[link]

[link] /24

2013. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*pár.. elítram
2013. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,megnézem a linkeket :)
2013. nov. 14. 19:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: köszönöm,inkább használható infókat várnék,tapasztalatokat,tanácsokat.

Igen,amúgy a géphez kapott leírást természetesen tanulmányozom..

szeretnék azért pár "különleges" képet készíteni ha már van egy ilyen gépem

2013. nov. 14. 19:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Két hét alatt ne akarj különleges képeket készíteni, örülj, ha normál, jó minőségű képeket tudsz készíteni! Az alapdolgokat a kezelési utasításból megtudhatod, a többit majd a gyakorlás meghozza! De csakis a gyakorlás, és nem a jó tanácsok! Egyben biztos vagyok, hogy különleges képeket nem fogsz készítena a kéhetes gépeddel! Egyébként az sem mindegy, hogy mit értesz különleges kép alatt!? Majd, ha a gépedet rutinból kezeled, akkor gondolkodhatsz a különlegességen, de először légy tisztában a géppel, ami nem megy egyik percről a másikra.
2013. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem kell lehurrogni az elsot.. igaza van...:) nem lesznek profi kepeid 1 honap utan... oda minimim fel ev h normalisabbak.. de h marhajok oda evek kellenek..

am meg tapasztalat az h ahova utazol nezd meg hogy mas fotos mit fotozott le.. es probalj meg hasonlot fotozni...

2013. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem hurrogtam le senkit, megköszöntem a válaszát,mint ahogy neked is megköszönöm...

annyi volt csak a problémám,hogy pont azokat írtátok amit magamtól is tudtam..gyakorlás, kézikönyv tanulmányozása stb.

azon lepődtem volna meg ha itt valaki nem akart volna kiosztani de csak sikerült :)

2013. nov. 15. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de mire számítasz ez után a mondatod után: "A neten már keresgéltem leírásokat de sajnos nem jutottam vele semmire!"?


A neten mindent megtalálsz. Mindent. Csak akarni kell.


Két variáció van, ha ezt a mondatod leírod:


1: Nem kerestél semmit, csak leírod, hogy nem találsz semmit. Vagy legalábbis nem kerestél két másodpercnél tovább.


2: Találtál anyagot, de nem érted. Ebben az esetben pedig azt javasolnám, ne a haladó információkkal kezdd a tanulást, hanem az alapoknál.


Nem akarltalak én kiosztani, de a kérédsed tipikusan az első dslr-es első kérdése: megvan a drága gép, most már két hét alatt profi fotós akarok lenni, mit kell megnyomnom, hogy Róbert Cápa lehessek?

2013. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na szóval: igen a neten talált oldalak(merthogy tényleg kerestem) profi fotósok számára érthetően van leírva és igen ezt én MÉG nem értem,kövezz meg érte..pont ezért írtam ide és nagy tévedés,hogy két hét alatt szeretnék profi fotós lenni,mert nyilván nem!

gyakorlati tanácsokat szívesen fogadtam volna,hétköznapi nem bonyolult megfogalmazásban.Mindenki kezdte valahol alapon... kaptam két oldalt belinkelve azok nagyon hasznosak de az nem hasznos ha azt mondod,hogy lehetetlen két hét alatt bármit is megtanulni!A kérdésben szereplő mit hogyan csináljak nem arra vonatkozott,hogy pontról pontra írja le valaki amit több év alatt sajátított el..

2013. nov. 15. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!