Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet vegyem...

Melyik fényképezőgépet vegyem meg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Egy 7,1 megapixeles Olympus FE-210-em van évek óta,de valahogy már nem fényképez olyan jól(illetve lehet,hogy csak nekem nőttek az igényeim).Sokszor volt olyan mostanában,hogy nem tudtam valamit lefényképezni,mert nem volt elég éles a kamerája.Én nem értek a fényképezőgépekhez,de szerintem az árban olcsóbb mintha jobb lenne.(Drágábbat nem nagyon tudok kérni...)


16/L



2013. nov. 28. 15:38
 1/5 TaKy99 ***** válasza:

Ezekre ne cseréld le, nincs értelme. Ugyanezen probléma miatt adtam el pont ma a Sony DSC-S5000-esemet.


Még én sem tudom, mit vegyek helyette, csak azt tudom, hogy jobb minőségű képet tudtam a telefonommal készíteni, mint ezzel. Tesztelgettem már a 40-50-ezres kompakt kategóriát is, de azok sem jobbak sajnos, úgyhogy valószínűleg gyűjtögetek még egy darabig egy belépő szintű DSLR-re.

2013. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a megapixel nem minőségi besorolás. Sokszor leírták már itt. Attól, hogy egy gép több megapixellel fotóz, nem lesz a kép alapból minőségileg jobb.

Ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy a kamerával van-e a gond, tudni kellene, hogy milyen körülmények között fotózol. Mit jelent az, hogy nem éles? Bemozdul és elmosódik? Kevés fénynél fotózol? Vagy gyors mozgást? Vagy mi a probléma?

Így nehéz nekiindulni, mert nagy valószínűséggel megveszel egy drágábbat, és azzal sem leszel előrébb, mert nem vagy tisztában a problémával.

Ahhoz ismerni kellene legalább az alapfogalmakat, és ki lehetne találni, hogy miben nem elég neked az a gép, vagy milyet kellene helyette venni. Egyáltalán nem biztos, hogy egy tükrös gép megoldja a gondot, az sem csodafegyver. Érteni kell hozzá.

Írd le, hogy mit és milyen körülmények között nem tudtál lefotózni, illetve mitől lett rossz az eredmény. Akkor tudunk hozzászólni.

Nekem van egy 6mp-es fuji gépem, megfelelő használat mellett tökéletesen éles képet készít. Persze nem éjszakai motorversenyt szoktam vele fotózni, de azt a belépő tükrös sem fogja tudni.

Több infóra van szükség.

2013. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A bemozdulásokat sokszor nem bírja,pedig régen bírta.Máskor meg egy teljesen álló,mozgás nélküli fotót valamiért elmosódva,és nagyon ¸¸zajosan˝ fotóz,pedig régen ilyen probléma sem volt vele.Újabban pedig ha rázoomolok valamire egy kicsit is erősebben,akkor abszolút halvány,elmosódott képet készít.Voltak vele problémák már,például amikor lemerült az elem,és nem húzodott vissza az objektív,hanem kint maradt,mint fényképezésnél,vagy csak félig zárult össze,és a kamerarésznek a feket is fedője ami közvetlenülletakarja a lencsét kikapcsolt állapotban,nem ment vissza rendesen.Feltehetőleg sérülhetett is ezidő alatt.
2013. nov. 28. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ertem, mit jelent az, hogy birja a bemozdulast. Azt egy gep sem igazan kedveli.

Annyit tudok mondani, hogy ha technikailag van vele gond, csereld le, de ha csak a tudasa nem eleg, akkor ezzel a kettovel nem jarsz sokkal jobban.

2013. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szval olvasva a leirasod, nem az elvarasod nott meg, hanem a gep elavultsagaval van problema..regebb jobb volt, tokeletesebb volt, az aszt jelenti, hogy ha jelenpillanatban is megvolna a regi tulajdonsaga,nem cserelned le,de hat semmi nem tart orokke.rengeteg jo f.gep van a piacon, amit elerheto aron megkaphatsz.mindegyik kezelese nemi tudast igenyel,ilye, hogy automatikus mod,inteligens automatika mod..ez nem eleg..ez a mod atlagos, feluletes kepet keszit.meg kell tanulni a beallitasokat kezelni a megfelelo kornyezethez igazitani.kezdesnek ajanlanek egy nagyobb teljesitmenyu kompakt gepet pld. sony dsc-hx300 vagy hasonlot
2013. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!