Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használhatom DSLR gépemet...

Használhatom DSLR gépemet régi practika optikákkal?

Figyelt kérdés
különböző oldalakon láttam,hogy lehet kapni átalakító gyűrűket akár még csipeset is.Megbízhatóan működhetnek ezek?Nem veszíti el a gép a garanciáját?
2013. dec. 3. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is használok M43 obikat és teljesen jó. Nem fog objektívet felismerni a gép, ezért csak TV és M módod lesz a kamerán.

Ha chip es átalakítót veszel akkor lesz fókusz visszajelzésed a keresőben, de ez F5.6 felett nekem nem mindig működik, gondolom a kevesebb fény miatt.

Teljesen jó. Arra számíts, hogy még a belépő szintű mai objektívek is jobb képet csinálnak, és többnyire semmi nosztalgikus nincs ezekben mert ugye a gép mögötte profi, inkább érdekesség. A jobb fajta régi objektívekkel elérhetsz hasonló eredményt mint a mai alap obikkal. A többi életlen, kicsit esetlen képet ad majd.

2013. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
M42 nem 43 :)
2013. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

előző szerintem te egy kicsit tévhitben élsz...

csak tudni kell rendesen élességet állítani+manuálisan használni a gépet és nagyon jó képminőséged lesz. ;) ezek az obik még normális minőségűek(elég csak az anyagukat, összeszerelésüket megnézni) + még ugye ezek ff (full frame) gépekre lettek tervezve... :D az általában min. f2 (vagy az alatti) fényerőről még nem is beszéltem(ez most portré obira értendő) :)

2013. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
közel sem olyan jó minőségűek te élsz tévhitben. A felületkezelt lencsék nagyon ritkák voltak, a legdrágább modellek hoznak olyan szintet, amit az ember elvár egy mai objektívtől. Nem ritkán ezek az objektívek 30-40 évesek és elég sok dolgon mentek keresztül. Nekem több japán m42 obi is van a készletemben, mindnek nagyon jellegzetes a képe, gyönyörű bokeh, nagy fényerősség, de a részletek visszaadásában nem versenyeznek a mai objektívekkel.
2013. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!