Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyire nevezhető digitális...

Mennyire nevezhető digitális szemétnek ezek a képek?

Figyelt kérdés

Sok a hibám, ezt tudom, a gép objektíve se a legmodernebb, de nem tudok most beruházni újabb objektívre. Viszont úgyvélem, hogy ha szemesülök a hibáimmal, akkor azokon javíthatok, még ha nagyon súlyos is a helyzet, már amennyire a felszerelés engedi.

Szóval kérhetnék az albumról egy erős kritikát? Nem félek tőlük, nyugi, de csak kultúráltan!


[link]



2013. dec. 8. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik-másik kép egész jó. :)
2013. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem digitális szemét, vannak köztük jók. Nem vagyok nagy fotós, de azért sokszor érezhető a kompzíció hiánya, illetve sokszor maga a tárgy csúszik ki a képből. a www.fotozz.hu-t ajánlom.


Próbálkozni kell, meg fejleszteni magadat. Nem vagy reménytelen eset :)

2013. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Némelyikre ráférne egy-két utólagos vágás. Tetszett hogy változatosak a témák, és tényleg volt pár aminél nem éreztem azt hogy ezt már 100x láttam (pl a busz hátsó lámpa, az király volt). Persze a többi is kell gyakorlásnak.
2013. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szemét, csak nem különösebben jó. A tipikus "minden kezdet nehéz" kollekció. A hidas vízesés érdekesebb, a metrós lány pedig határozottan jó lehetne, ha az alany nem lenne ilyen közel a kép közepéhez, nem lenne ott a zöld zacskó, és ki lenne egyenesítve a horizont. De még ezzel együtt sem rossz az a kép.


De szerintem ez még messze nem az a színvonal, amit vízjelezni kéne. Vízjelet olyan tesz, aki magabiztos, és úgy érzi, amit letesz az asztalra annyira magas minőségű, hogy felfigyelnek rá. A vízjeles képek azt sugallják, hogy a készítője nagyra tartja őket. Ha gyenge alkotásokat vízjelezel, úgy fog tűnni, hogy te ezzel elégedett vagy, sőt, büszke rá, ami nem jelentene szerencsés megítélést.

2013. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért vízjelezem a képeket, mert halál véletlenül összefutottam egy 1000 éves képemmel, amit nagyra tartok egy angol nyelvű oldalon (nem beszélek angolul valami jól, de németül annál inkább) és ez hozott arra a döntésre, hogy ha már meg se kérdezik, hogy Te, figyelj, tetszik a kép, felhasználhatjuk?? Oké, hogy Facebook, és hogy szabad felhasználás, de mégis csak...

Ráadásul az oldal a saját vízjelét tette rá. Ez 3 éve történt. Azóta vízjelezek. Nem minden képet de vízjelezek.

És nem azt írom a képekre, hogy D....G......Photography, mert nem tartom magamat profifotósnak...csak sajnos sokan nem így vannak vele. Sokan hiszik azt, hogy egy tükörreflexes gép megváltja a világot. Hát nem.

2013. dec. 8. 20:25
 6/9 Adapter007 ***** válasza:

Szia!


Szándékosan nem olvastam el a kommenteket, hogy ne befolyásoljanak, inkább megnéztem a képeket egyből.


A felszerelés nálam fontos, mindennel lehet érdekes és izgalmas felvételt készíteni, úgyhogy nem veszem figyelembe. Csak a mondanivalóra és a benyomásokra (érzelem- és figyelem felkeltésre)és az lapvető komponálásra fókuszálok.

...és itt kezdődnek a problémák. Javarészt unalmas képek tárulnak elém, vegyesen.


Ami kiugrott: a tűzoltószertáros BOSS című,

a Best of 2013 - búzamező borús éggel,

a kép a képben - mert számomra hangulatos, és el tudtam képzelni egy cikk mellett egy honlapon, mint illusztráció mondjuk a mobilfotózásról,

a paci című Ferrari felni, de úgy tűnik, hogy ebbe bele van nyúlva, a szelektív színkezelést meg nem szeretem, de kétségkívül hatásos itt,

a földalattis lány is elgondolkodtatott, talán az összes közül ez a favorit.


A többi "digitális szemét" ahogy nevezed, a gépen emlékképnek elfér, de nem mutogatnám idegeneknek, soha.


Elkezdhetném elemezgetni, magyarázni az észrevételeimet, de nem teszem, hiszen azt látom, hogy gondolkodsz, kreatív vagy és próbálkozol. Úgyhogy csak annyit mondok, fogd azt a pár képet amit én kiválogattam, nézd meg alaposan, téma, képszerkesztés szempontjából. Tedd a többi képed mellé, - amit vsz. azért tettél fel az albumodba, mert jónak tartod - és hasonlítsd össze. Ha látod a különbséget, akkor húzd meg a szintet, hogy értelmetlen, téma és mondanivaló nélküli, nem letisztult képet nem osztasz meg, mert attól 100x jobbat is tudsz ;-)


És akkor máris sokkal jobb fotókat készítesz majd, mert a bénákat nem mutatod :) - és igen megválogatni a legnehezebb a képeket, de baromi fontos!


Üdv

2013. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Két képet emelek ki: egyik a búzamező. Az jó, szépek a fények, egyedi pillanat. A lány a metróban szintén érdekes, bár nem teljesen éles.


A legnagyobb gond az, hogy "laposak" a képeid. Nincs bennük mélység, kétdimenziósak maradnak, ha mondhatom így.

Pl egy tájképnél kell valami az előtérbe, ami kiemeli a távolságot, a méreteket, amihez tudok viszonyítani.


Szintén nem javaslom a képek "nevesítését". Ezt az szokta csinálni, akinek van neve. Jó, belefutottál egy olyanba, hogy megláttad a képedet máshol, de ez a legtöbb olyan számára, aki kicsit is konyít a fotózáshoz, irritáló.

Ha ilyet látsz, írsz neki, hogy helló, ez az én képem, és tessék levenni. Egyébként ez senkit sem fog meggátolni, mert kb 3 másodperc eltüntetni róla. Ezenkívül ilyen kicsiben max egy weboldalra tudja feltenni, másra nem megy vele.


Fotózz sokat, szelektálj keményen. Nézd meg mások fotóit, keress olyat, ami tetszik, értsd meg, hogy mitől jó.

Ja, és tényleg érdemes fotós oldalra regisztrálni, ott több tippet kapsz.

2013. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a válaszokat! :)

Hasznosak, és hasznosítani is fogom. :)

2013. dec. 9. 19:41
 9/9 anonim válasza:
Hű...nekem nagyon tetszenek a képeid! ;) :D
2013. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!