Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon vagy Cannon? Milyen típus?

Nikon vagy Cannon? Milyen típus?

Figyelt kérdés
Még most kezdek fotózással foglalkozni,tanfolyamot keresni.....de első lépésként gépet szeretnék vásárolni. Ebben kérem a segítségeteket. Profi gépet szeretnék,de milyet...
2013. dec. 8. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Canon EOS 1D C váz már talán jó lenne neked, bevallom én még ilyent nem is fogtam a kezemben, de volt alkalmam a 5D Mark III-at kipróbálnom ami szintén remek masina, de én nem engedhetem meg magamnak.


Nikon D4 van egy fotós ismerősömnek, sőt emlékeim szerint Máté Bence is egy ilyen masinával fotózik. Gondolom te is ilyen szintben gondolkodsz ha profi gépet akarsz vásárolni. Egészen biztos remek váz az is.


Én bevallom, nem tudnék választani, talán a Canon gépek kezelési rendszere nekem jobban kézreáll, de teljesen szubjektív dolog.


Az objektívek ezen a szinten már nagyon drágák az én pénztárcámhoz, de aki profi gépben gondolkodik annak ez biztosan nem gond.

2013. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Várj...

Ha most kezdesz, akkor miért egy profival kezdesz?

Mert én 2 év űzöm most még csak hobbiként a fotózást, de még egy 1100D-nél tartok, és még marad is minimum 2 évig.

Az objektív az más...azt szinte mindig újítani kell, így azokból én is veszek ha tudok, vagy ha a tudásom éhezne egy újabbra.

2013. dec. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Most ismerkedsz a fotózással, tanfolyamot keresel, de azért profi gép kell? Nem semmi!
2013. dec. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mivel most kezd ismerkedni a fényképezéssel, szerintem a "Profi" gépen azt érti, hogy nem kompakt-ot, hanem DSLR-t szeretne. Nem hiszem,hogy arra gondol, hogy azon belül belépőt, vagy profit szeretne.


Ha megmondod mennyit szánsz rá, akkor pontosabbat tudunk mondani.


Canon vs Nikon...tök mindegy, egyikkel sem csinálsz rossz vásárt. De még egy Pentax-al sem,

2013. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíts, egy profi cucc több, mint egymillióba kerül.


A tanfolyamot is jól gondold meg, rengeteg a szemét...

2013. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Profi alatt úgy értem,h nem sima hagyományos gépet szeretnék :) hanem amit tényleg később is tudok használni.

Akkor mivel érdemes kezdeni?

2013. dec. 10. 10:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Canon 600D,

Nikon D5100


Váznak ezek tökéletesek. A belépő szinttől kicsit többet tudnak.

2013. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a 600D-t nem javaslom, a 650D csak kicsit drágább, és sokkal megbízhatóbb az AF rendszere (nem csak videóban).
2013. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Miért is nem jó a 600D??


Aki kezdő, annak ez is elég. Legalább megtanulja kezelni a gépet.

2013. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Annyira gáz a 600D, hogy megéri a 650D azt a plusz 40-50.000 Ft-ot?
2013. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!