Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Első DSLR gépem szeretném...

Első DSLR gépem szeretném megvenni februárban. A jelöltek: Pentax K-30, Nikon D5200, Canon EOS 650D. Melyiket válasszam és miért?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a vázak tulajdonságaival, meg úgy a fotózással általában. A kérdésemre inkább olyan válaszokat várok, hogy miért jobb ez vagy az. Mivel járok jobban. Amire kellene az a természetfotók (makró is), ill. portré. Én úgy ítélem meg, hogy vázban a Pentax és a Nikon a legjobb, viszont az előbbi a legolcsóbb is, a Nikoné pedig a legjobb szenzor. Canonhoz viszont olcsóbb szinte minden kiegészítő és obi, videóban is erős, mondjuk az nagyon nem érdekel. Nehéz döntés, nem kevés pénz. Tudom, hogy nagy %-ban az obin múlik a dolog, először egy sima 18-55-el venném, majd egy fix 50/1.8 kellene, aztán majd egy hosszabb és egy makró. A válaszokat előre köszönöm!

2013. dec. 19. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen középkategóriában akkora különbségek amiket vársz nincsenek. Sokkal inkább számít a jó minőségű objektív. A 18-55 nem az.

Volt Nikon-om, most Canon-om (600D) de mindig a jó obi dobott a képeken sokat nem a váz.

Van egy youtube csatorna DigitalRev Tv, ott az aktuális csúcsvázakat kipróbálgatták olcsó lencsékkel, gyászos volt az eredmény. Én az olcsó kiegészítők miatt lettem Canon-os. Azóta Amazonról és Ebayről vettem nagyon jó objektíveket az itthoni ár feléért.

2013. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Pentax, mert abban a szenzor adja a képstabilizációt, nem az objektiv. Igy használhatsz régi, manuálfókuszos lencséket is, amik nagyon hangulatos képeket adnak és persze fillérekért beszerezhetők. Egy nikonra vagy Canonra 100 ezer alatt ne is nézz objektivet.
2013. dec. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Pentaxot nem ismerem, de nem hinném, hogy szignifikánsan rosszabb lenne, mint a többi, váz szinten ezek eléggé hasonlók. Sokkal érdekesebb az objektív: ne érd be a 18-55 kitekkel, Nikonnál legalább 18-105, Canonnál meg inkább 18-135 STM. Ha kevés a pénz, olcsóbb vázat és drágább objektívet vegyél.


Ezen kívül menj be egy elektronikai áruházba, és fogdozd meg a gépeket. Semmi bajom nincs a Nikonok képességével, de nekem nagyon kényelmetlen a gombok kialakítása, emiatt sosem szerettem őket. Olyan vázat válassz, ami kényelmes, mert ha komolyan gondolod a dolgot, nagyon gyorsan kell tudnod állítgatni mindent, amin nem segít, ha nem éred el könnyen a kezelőszerveket.


A Canon erőssége valóban a videó, abban az összesnél jelentősen jobb, de ha ez nem érdekel, akkor mindegy is.

2013. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előzőhöz kiegészítésnek: Ha Canont veszel, és STM obit, akkor 650D vagy újabb gép kell, hogy ki tudd használni.. :D
2013. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek alapján sztem Pentax lesz és akkor lesz egy remek vázam, obikra meg úgysincs több százezrem, úgyhogy az régi olcsó manuálisokkal elindulok, meg a kittel, aztán jöhetnek az AF-esek.
2013. dec. 20. 08:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor neked érdekesebb lehet egy másik szempont is: a Nikonnal nem nagyon lehet pl. m42-vel barkácsolni a hosszabb filmsík-bajonett távolság miatt, míg a másik kettőnél ez alap :)
2013. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2: A másik kettővel (főleg a Canonnal) is használhat régi analóg eszközöket, tapasztalataim szerint amúgy sincs sok értelme a szenzor mozgatásával történő képstabilizációnak, az optikai sokkal hatékonyabb.


Emellett Pentax cuccokból nagyon kevés van, ha később használtan is tervezel vásárolni akkor inkább Canon/Nikon. Az is szóba jöhet a rendszer kiválasztásánál, hogy a környezetedben ki milyen rendszert használ, ugyanis nem lesz mindegy akkor amikor segítséget kérsz/kölcsönkérnél valamit mivel ezek a rendszerek egymással nem kompatibilisek. Amúgy meg továbbra is (mivel ezen a szinten nincs akkora különbség, sőt igazából feljebb sem nagyon) azt javaslom, hogy menj el egy megfelelő szaküzletbe vagy boltba ahol meg tudod fogdosni, ki tudod próbálni a jelölteket, vagy ahhoz hasonlókat és azalapján dönts, hogy melyik a kényelmes, a logikusabban felépített menürendszerrel rendelkező, az ergonómiailag a kezedbe illő, mert ha később rendszert akarsz váltani sokba fog kerülni.


Kellemes ünnepeket!

2013. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, és neked is!
2013. dec. 21. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!