Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok babafotózásra?

Figyelt kérdés

Van eg kis kompakt vízálló gépünk (Lumix ft4), amivel tengerparton meg vagyunk elégedve, de (lehetséges hogy az én bénaságom miatt) mégsem tudunk szép képeket csinálni vele.

Amatőrként csak annyit szeretnék, hogy legyen egy olyan gépem, amivel a megfelelő beállítással tudok szép képeket csinálni leendő gyermeke(i)mről, mind babakorukban, mint gyerekkorukban. Nem tudom érthető-e, mit szeretnék? Esetleg ez ezzel a kompakt géppel is megvalósítható?

Nem profi, tükörreflexes gépre gondoltam, de szeretnék szép képeket.

Köszönöm a segítséget!



2014. jan. 15. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

A baba nehéz téma, mert mozog, nem várja meg, amíg lefényképezed, bent a lakásban rosszak a fényviszonyok, stb. Pont ehhez kell elég jó gép, mert gyorsnak kell lenni hozzá, hogy elkapd a jó pillanatokat.

Konkrét modellt nem tudok mondani, mivel árat sem írtál. Semmiképp ne a 20 ezres kategóriában nézelődj.

Amit mindenképp tudok ajánlani: úgy fotózd a gyerekeket, hogy az ő szemmagasságukban legyen a kamera, ne fentről, ahogy te állsz. Ez az alap, aztán onnan lehet kísérletezni.

2014. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én igazából úgy 100.000-ig gondoltam elmenni, direkt erre félretettünk pénzt.

Nincs bajom a tükörreflexes gépekkel, sőt, tudom, hogy nagyon jók, csak attól félek én azzal sem tudnék jó képeket csinálni. Vagy nem olyan nagy ördöngősség? Könnyű kezelni? Egy amatőr is rá tud jönni, hogy csináljon jobb képeket? Mert akár egy használt gépben is gondolkodnék...

Köszönöm a választ!

2014. jan. 16. 07:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A tukorreflexes gepnel nem maga a gep hasznalata a bonyolult, hanem egy kicsit erteni kell az elmeltet ahhoz, hogy igazan ki tudd hasznalni. Ez valamennyire minden fenykepezore igaz. A tukroson is van automata mod, ahol nem kell semmit allitanod, de csodakat nem kell varni tole.

Ha nem ertesz a fotozashoz, akkor egy jobb kompaktot vennek a helyedben. Ha legalabb annyit tudsz, hogy mi koze egymashoz a zaridonek, rekesznek es az isonak, akkor erdemes esetleg tukros gepen gondolkozni.

2014. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elméletben valamennyire tisztában vagyok ezekkel (záridő, rekesz, iso, mélységélesség, "mozgás merevítése"), de gyakorlatban még sosem alkalmaztam. Sokat olvastam már ezekről.

Szóval azt mondod, hogy egy ilyen alap tudással is tudnék használni egy tükörreflexes gépet?

2014. jan. 20. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Használni valószínűleg tudod, csak nem biztos, hogy azt az eredményt éred el, amit szeretnél, ha nem tudod, mit csinálsz. De egy kis gyakorlással ez kiküszöbülhető. De tényleg ne várj tőle csodát.

Azok a nagyon gyönyörű képek nagy rákészüléssel és szoftveres utómunkával készülnek.

2014. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!