Manapság van egyáltalán értelme még kamerát vagy fényképezőgépet venni, amikor az okostelefonokban is 8-10 mp-es kamera van?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről vagy egyáltalán mi az előnye egy középkategóriás, jobb (bridge) fényképezőgépnek és handycamnek, amikor a MP szinte ugyanaz?


Tény ami tény, én is a fényképezőgépemet szeretem jobban és azzal fotózok ha akarok, na de akarnék venni másikat, és elgondolkodtam, hogy van-e értelme. A kamerás felvételek is tulképpen csak memkártya kérdése aztán arra is mehet akkor több óra felvétel egész jó minőségben (akár HD-ben), nem?



2014. márc. 5. 08:09
1 2 3
 1/22 Tengor ***** válasza:
100%
A pixelek száma nem azonos a képminőséggel. A telefonok egy lencsés rendszere nem tudja felvenni a versenyt a fényképezőgépek v. kamerák több lencsés rendszereivel.
2014. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

a teló,lehet,hogy nem csinál annyira szép képet,de legalább mindig kéznél van,

-meg talán az is hueség lenne,hogy 2 fényképezni tudó vacakot(1 teló és 1 kamera) viszel magaddal az egy teló helyett,

2014. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy ha valamit "gyorsan le kell kapni" arra tökéletesen megfelel egy okostelefonba épített kamera. De ha tényleg jó minőségű fotó kell akkor ahhoz már normális fényképezőgépet érdemes használni.

Az meg, hogy 8-10mp-s okostelefon kamerák vannak attól még nem lesznek jobb minőségű képek, csak max nagyobban :)

2014. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Soha, semmilyen telefon nem lesz képes kiváltani egy fényképezőgépet. Egy huszonezres szappantartót lehet, de egy használható méretű szenzorra és normális lencserendszerrel szerelt fényképezőgépnek a nyomába sem ér, még egy PureView képalkotási megoldással szerelt Nokia sem. Egyszerűen nem alkalmas rá, mert:

- nem tudod rendesen megfogni

- nincs átnézeti kereső, az EVF-ek pedig egyelőre lassúak ilyesmihez, kevés fényben elvéreznek stb...

- a beállításokat tárcsák és külső fizikai gombok nélkül tudod csak változtatni ami lassú, lemaradsz a pillanatokról

- hiába a magas pixelszám, a szenzor mérete korlátozott a telefonokban, így sokkal nehezebben tűrik a magas érzékenység melletti képalkotást

- a szenzor és a lencse(lencsék) távolsága miatt esélyed sincs kis mélységi élességgel fotózni, és lehetne még sorolni bőven.


A telefon arra való, hogy amit hirtelen kell azt lekattintsd, ha autóbaleset van akkor lefényképezd a másik/saját autódat bizonygatni, vagy a gyökér módon parkoló szomszédot, a villanyóraállást stb... komoly képalkotásra fényképezőgépet kell venni és ha amatőr szinten vagy (nem ebből élsz) de komolyabban akarsz képalkotással foglalkozni, mégse akarsz tízkilós szettáskával bóklászni, akkor én a MILC-ek piacán néznék körbe a helyedben. :)

2014. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
oké köszi de mi az a MILC?
2014. márc. 5. 09:42
 6/22 anonim ***** válasza:

Akinek kizárólag a megapixel fontos, annak nem éri meg nyilván. De ők jobbára nem is vesznek fényképezőgépet.


Nincs jelenleg a piacon olyan telefon, ami hozná egy középkategóriás kompakt fényképezőgép képességeit. Képminőségét tekintve 1-2 létezik a csúcskategóriában, de ezek sem veszik fel a versenyt egy nagyobb szenzoros fényképezőgéppel.

2014. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
MILC= Mirrorles Intercahngeable Lens Camera, tehát tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgép. Viszonylag kicsi, de a szenzora nagy és cserélhető objektíves.
2014. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Erről a témáról mindig eszembe jut a Samsung Zoom: :D

[link]

2014. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

...és a kedvenc érvem, egy kompakttal félkézzel tudsz üzemmódot váltani és fotózni, miközben a bal kezemben viszem a tortát és éneklem a giccses kis dalt. Vagy szánkóhúzás közben vakut bekapcsolni, 5 kezes kesztyűben, miközben futsz a szánkóval. Erre a mobil alkalmatlan.


Egyébként sok fénynél, napközben, családi fotóknál egy 9x13-as papírképen azért ember legyen a talpán, aki mengmondja, melyik a mobilfotó és melyik a DSLR, de ugyanez egy full HD tévén visszanézve már látványos különbség lesz.


Más szemszögből ha egy szülinapot végigfotózol mobillal, akkor lesz mondjuk 50 képed, ebből pl. 5 jó, de már egy sima bridge-nél és lesz 100 kép és ebből 20-30 jó.

2014. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
oké köszi, kb én is így gondolom, csak sokan leszólnak h ugyan má minek a fényképgép, de hát ezek szerint vannak itt "szakmai" indokok is bőven. és hát igen, én is azt tapasztalom, hogy a mobillal készített fotók közül nagyon kevés lesz a jó, a rendes géppel meg azért sokan elégedettek h jé milyen jó fotók. (de mondjuk ezt félig nem is értem)
2014. márc. 6. 07:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!